fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA odpowiedziało na Brexit oferując stałą cenę dla Brytyjczyków

FCA odpowiedziało na Brexit oferując stałą cenę dla Brytyjczyków

Fiat Chrysler Automobiles wykorzystał sytuację polityczną, by zachęcić Brytyjczyków do odwiedzenia salonów marek Abarth, Alfa Romeo, Fiat i Jeep. I tak oto klienci, którzy złożą zamówienie na samochody przed 31 października 2019 roku, będą mieli zagwarantowaną stałą cenę. 

Specjalna oferta doczekała się własnej nazwy – Deal or No Deal. Gwarancja stałej ceny wydaje się czymś, co nie powinno podlegać żadnym wątpliwościom. Jednak ze względu na sytuację w kraju to wcale nie jest tak oczywiste. Eksperci spodziewają się wahań kursów walut i taryf importowych, które mogą wynikać z różnych stosunków handlowych Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Akcję FCA skomentował dyrektor generalny brytyjskiego oddziału – Arnaud Leclerc:

Zdajemy sobie sprawę, że pytania dotyczące Brexitu mogą budzić obawy klientów kupujących nowe samochody europejskich marek, ale nasza kampania „Deal or No Deal” daje gwarancję, że cena zamówionego przez nich pojazdu nie ulegnie zmianie nawet w przypadku realizacji dostawy po Brexicie. FCA będzie wspierać klientów w okresie przejściowym zapewniając, że bez względu na to, co się wydarzy w nadchodzących tygodniach, utrzymamy nasze ceny dokładnie takie, jakimi są obecnie. 

Wielka Brytania planuje opuścić Unię Europejską z dniem 31 października, mimo że pierwotne plany zakładały marzec. Data została przesunięta w celu zabezpieczenia istotnych transakcji handlowych. 

Wielu producentów samochodów przygotowało się na wypadek Brexitu. Honda ogłosiła zamknięcie fabryki Swindon w 2021, BMW ma zamiar przenieść część produkcji silników za granicę, a PSA przeniesie produkcję Opla/Vauxhalla Astry do Europy Południowej, o ile Wielka Brytania nie zapewni korzystnych warunków handlowych. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Fiat Tipo – opinie, dane techniczne i ceny
Next post
Scuderia Ferrari zdominowało rundę w Singapurze

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA odpowiedziało na Brexit oferując stałą cenę dla Brytyjczyków