fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA uruchamia sprzedaż online w USA z atrakcyjnym finansowaniem

FCA uruchamia sprzedaż online w USA z atrakcyjnym finansowaniem

Fiat Chrysler Automobiles uruchomił inicjatywę Drive Forward, która ma na celu zwiększenie sprzedaży samochodów i choćby częściowe zniwelowanie strat ponoszonych przez koronawirusa.

Idąc w ślady GM, FCA proponuje najbardziej sprawdzonym nabywcom finansowanie z zerowym oprocentowaniem na 84 miesiące, czyli 7 lat. W przypadku wybranych roczników 2019 i 2020 pierwsza zapłata może zostać odroczona na 90 dni. Kampania startuje z początkiem kwietnia 2020 roku. Oferta ma obejmować marki: Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Jeep, Ram i Fiat.

Mając na uwadze obecną sytuację, FCA wprowadza również nowy program Online Retail Experience. Ma on pozwolić klientom na przejście przez cały proces zakupu pojazdu za pośrednictwem internetu, bez konieczności wychodzenia z domu. W przeciwieństwie do europejskiego odpowiednika opartego na Google Hangouts, kupujący będą mogli liczyć na wycenę transakcji handlowych, ubieganie się o kredyt i informacje o szacunkowych cenach.

Aby skorzystać z usługi, klienci muszą odwiedzić stronę DriveFCA.com, wpisać swój kod pocztowy, a następnie wybrać preferowaną markę, model i konkretny egzemplarz. Jeśli się zdecydują, odpowiednia informacja zostanie przekazana do lokalnego dealera. 

To odpowiedź na bardzo słaby pierwszy kwartał 2020 roku, spowodowany niczym innym jak epidemią koronawirusa. Wyjątkowo niskiej sprzedaży w marcu nie zrekompensuje nawet całkiem udany styczeń. W całym USA sprzedaż spadła o 10% w stosunku do analogicznego okresu 2019, do 446 768 sztuk.

Nowe decyzje strategiczne skomentował w oficjalnym oświadczeniu dyrektor ds. marketingu w FCA – Olivier Francois:

Chcemy zarówno oferować konsumentom wsparcie, jak i pomagać im finansowo, podczas gdy my wszyscy pracujemy ramię w ramię na rzecz lepszego jutra. Jako firma będziemy nadal poszukiwać dodatkowych możliwości pomocy w tym trudnym okresie, ponieważ wszyscy wspólnie pokonujemy tę trudną drogę.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Maserati Levante Trofeo po zabiegu Noviteca ma 615 KM
Next post
Tak wygląda nakładanie folii ochronnej na lakier Monzy SP2

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA uruchamia sprzedaż online w USA z atrakcyjnym finansowaniem