fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA uruchamia sprzedaż online w USA z atrakcyjnym finansowaniem

FCA uruchamia sprzedaż online w USA z atrakcyjnym finansowaniem

Fiat Chrysler Automobiles uruchomił inicjatywę Drive Forward, która ma na celu zwiększenie sprzedaży samochodów i choćby częściowe zniwelowanie strat ponoszonych przez koronawirusa.

Idąc w ślady GM, FCA proponuje najbardziej sprawdzonym nabywcom finansowanie z zerowym oprocentowaniem na 84 miesiące, czyli 7 lat. W przypadku wybranych roczników 2019 i 2020 pierwsza zapłata może zostać odroczona na 90 dni. Kampania startuje z początkiem kwietnia 2020 roku. Oferta ma obejmować marki: Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Jeep, Ram i Fiat.

Mając na uwadze obecną sytuację, FCA wprowadza również nowy program Online Retail Experience. Ma on pozwolić klientom na przejście przez cały proces zakupu pojazdu za pośrednictwem internetu, bez konieczności wychodzenia z domu. W przeciwieństwie do europejskiego odpowiednika opartego na Google Hangouts, kupujący będą mogli liczyć na wycenę transakcji handlowych, ubieganie się o kredyt i informacje o szacunkowych cenach.

Aby skorzystać z usługi, klienci muszą odwiedzić stronę DriveFCA.com, wpisać swój kod pocztowy, a następnie wybrać preferowaną markę, model i konkretny egzemplarz. Jeśli się zdecydują, odpowiednia informacja zostanie przekazana do lokalnego dealera. 

To odpowiedź na bardzo słaby pierwszy kwartał 2020 roku, spowodowany niczym innym jak epidemią koronawirusa. Wyjątkowo niskiej sprzedaży w marcu nie zrekompensuje nawet całkiem udany styczeń. W całym USA sprzedaż spadła o 10% w stosunku do analogicznego okresu 2019, do 446 768 sztuk.

Nowe decyzje strategiczne skomentował w oficjalnym oświadczeniu dyrektor ds. marketingu w FCA – Olivier Francois:

Chcemy zarówno oferować konsumentom wsparcie, jak i pomagać im finansowo, podczas gdy my wszyscy pracujemy ramię w ramię na rzecz lepszego jutra. Jako firma będziemy nadal poszukiwać dodatkowych możliwości pomocy w tym trudnym okresie, ponieważ wszyscy wspólnie pokonujemy tę trudną drogę.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Maserati Levante Trofeo po zabiegu Noviteca ma 615 KM
Następny wpis
Tak wygląda nakładanie folii ochronnej na lakier Monzy SP2

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA uruchamia sprzedaż online w USA z atrakcyjnym finansowaniem