fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari ma pokazać unikatowy egzemplarz na bazie LaFerrari

Ferrari ma pokazać unikatowy egzemplarz na bazie LaFerrari

Jeśli najnowsze doniesienia okażą się prawdziwe, już w listopadzie zadebiutuje specjalny, unikatowy model od Ferrari Special Projects. 

Auto ma bazować na LaFerrari, co tłumaczyłoby obecność spotkanych na przestrzeni ostatniego roku prototypów testowanych we Włoszech. Wtedy mówiono o tym, że firma z Maranello szykuje następcę kultowego modelu, zaś ostatnie doniesienia jednoznacznie wskazują na unikatowy i ekskluzywny samochód oparty właśnie na hybrydowym aucie., które zadebiutowało w 2013 roku.

Użytkownicy forum Ferrari Chat, w tym znany historyk Ferrari – Marcel Massini – twierdzą, że nowy samochód będzie miał ten sam monokok z włókna węglowego, jak LaFerrari. Co za tym idzie, 6,5-litrowy silnik V12 będzie umieszczony centralnie. Niewykluczone, że jednostka zostanie zapożyczona wprost z 812 Competizione, ale w tym wydaniu będzie jeszcze mocniejsza. Najprawdopodobniej pojazd ma być pozbawiony dobrodziejstwa elektryfikacji. Moment obrotowy ma być przekazywany wyłącznie na tylne koła za pośrednictwem nowej generacji 8-biegowej przekładni Ferrari.

Do tego dochodzi jeszcze design. Według moderatora forum Ferrari Chat, samochód będzie czerpał inspirację z oszałamiającego modelu 330 P4 z 1967 roku – jednego z najbardziej kultowych modeli Ferrari, jaki kiedykolwiek powstał. Słynny Glickenhaus P4/5 również czerpał inspirację z 330 P4, tak samo jak 1971 Ferrari 512 S i 1993 333 SP.

Przyjmuje się, że ten najnowszy model zostanie zaprezentowany podczas Ferrari World Finals, który odbędzie się w Mugello w dniach 16-22 listopada 2021 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Kadr z YouTube’a

 

Previous post
Tak wygląda Alfa Romeo GTS 2025 w wizualizacji. To rywal BMW M2
Next post
Lamborghini Centenario Roadster kosztuje 4,7 mln euro

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari ma pokazać unikatowy egzemplarz na bazie LaFerrari