fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Sauber F1 przemianowany na Alfa Romeo Racing

Sauber F1 przemianowany na Alfa Romeo Racing

W tegorocznym sezonie Formuły 1 marki Sauber i Alfa Romeo powracają na tor pod nazwą Alfa Romeo Racing. Za kierownicą bolidów zasiądą Kimi Räikkönen oraz młody Włoch – Antonio Giovinazzi.

Na pojazdach należących do Alfa Romeo Racing znajdą się emblematy z czterolistną koniczyną, które w przypadku modeli produkcyjnych włoskiej marki oznaczają topowe warianty. Długoterminowa współpraca między sponsorem tytularnym Alfą Romeo a Sauberem, została zainicjowana w 2018 roku. Na przestrzeni 12 miesięcy zespół poczynił znaczne postępy, ostatecznie kończąc rywalizację na 8. miejscu. Okres współpracy wydłużono, przy czym władze firmy Sauber pozostają wciąż niezmienione i niezależne. Ekipa Alfa Romeo Racing ma ambitne plany na sezon 2019.

Z dotychczasowej współpracy między Alfą Romeo a Sauberem jest zadowolony Frederic Vasseur, dyrektor zespół Alfa Romeo Racing:

Z przyjemnością informujemy, że w 2019 roku przystąpimy do Mistrzostw Świata Formuły 1 w zespole o nazwie „Alfa Romeo Racing”. Po rozpoczęciu współpracy z naszym sponsorem tytularnym Alfa Romeo w 2018 roku, nasza ekipa dokonała fantastycznego postępu technicznego, biznesowego i sportowego. Dało to motywację każdemu członkowi zespołu – czy to pracującego na torze, czy w siedzibie głównej w Szwajcarii. Włożona ciężka praca znalazła odzwierciedlenie w naszych wynikach. Naszym celem jest dalszy rozwój każdego sektora zespołu. Pragniemy, by nasza pasja do wyścigów, technologii i designu prowadziła nas do przodu.

Nadzieję na udany sezon ma również Mike Manley, dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles:

Alfa Romeo Racing to nowa nazwa o długiej historii w Formule 1. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Sauber przy wprowadzaniu doskonałych rozwiązań technologicznych Alfy Romeo i włoskiego rozmachu na szczyt sportów motorowych. Nie dajcie się zwieść – z Kimim Räikkönenem i Antonio Giovinazzim po jednej, a Alfą Romeo i Sauberem po drugiej stronie, jesteśmy tu, aby konkurować o najwyższe lokaty.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
FCA Heritage pojawi się na Bremen Classic Motorshow
Następny wpis
Ferrari Monza SP2 najładniejszym autem 2018

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Sauber F1 przemianowany na Alfa Romeo Racing