fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari SF90 Stradale z nagrodą iF Design Awards 2020

Ferrari SF90 Stradale z nagrodą iF Design Awards 2020

Ferrari SF90 Stradale, Ferrari F8 Tributo, Ferrari P80/C zdobyły prestiżową nagrodę iF Design Award. Ceremonia wręczenia wyróżnień odbędzie się 4 maja 2020 roku w Berlinie.

Nagroda iF Design Award to jedna z najbardziej cenionych spośród konkursów wzornictwa. Jest wręczana corocznie przez międzynarodowe forum iF International Forum Design GmbH, którego historia sięga lat 50. W bieżącej edycji napłynęło ponad 6000 zgłoszeń do konkursu z ponad 70 krajów na całym świecie.

Model Ferrari SF90 Stradale jest jedynym autem, jakie otrzymało tytuł 75 Gold Awards przy okazji edycji if Design Awards 2020. Jury opisało wygląd tego modelu w samych superlatywach:

Jest nowe, ma atrakcyjne emocjonalnie kształty i wyraziste linie z elementami funkcjonalnymi. Proporcje tworzą wyjątkową symetrię i zmysłowe napięcie.

Ferrari SF90 Stradale jest pierwszą seryjnie produkowaną hybrydą typu plug-in i tym samym stanowi początek nowego rozdziału w historii włoskiej marki z Maranello. To ekstremalne auto pod każdym względem i zapewnia niebywałe osiągi. Legitymuje się mocą 1000 KM i robiącym jeszcze większe wrażenie stosunkiem masy do mocy na poziomie 1,57 kg/KM. 

Co ciekawe, to nie jedyna nagroda w tegorocznej edycji iF Design Awards dla Ferrari. Wyróżnione zostały także modele F8 Tributo i P80/C. To tylko potwierdza, że centrum designu Ferrari znakomicie wywiązuje się ze swoich zadań i tworzy produkty wyróżniające się na tle konkurencji.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Alexander Skarsgård reklamuje Giulie i Stelvio
Lamborghini Urus
Następny wpis
Nastolatkowie ukradli dwa Urusy i zderzyli się ze sobą

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Ferrari SF90 Stradale z nagrodą iF Design Awards 2020