fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari spróbuje pobić rekord Guinnessa na trasie Rzym-Nordkapp

Ferrari spróbuje pobić rekord Guinnessa na trasie Rzym-Nordkapp

Fabio Barone będzie starał się pokonać w czasie krótszym niż 49 godzin odległość ponad 4400 km między Rzymem a Nordkapp. Celem jest pokonanie wirtualnego samochodu giganta z Mountain View.

Inicjatywę sponsorują Urząd Miasta Rzymu i włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W wyzwaniu wezmą udział Fabio Barone, Alessandro Tedino i Ferrari F8 Tributo. O pomyśle więcej opowiedział Barone:

Zostaliśmy zainspirowani przez historyczny magazyn Fiata z 1953 roku, w którym opowiedziano historię czterech odważnych młodych mężczyzn, którzy opuścili Rzym w samochodzie Balilla i dostali się na Przylądek Północny. Do stolicy Włoch wrócili po 45-dniowej podróży. Stąd pomysł na bezprecedensowy wyczyn: pokonanie tego samego dystansu, który wirtualny samochód Google Maps ponoć pokonał w 49 godzin, przy zachowaniu normalnych ograniczeń prędkości w każdym kraju. Mrugniemy okiem na słynne niemieckie autostrady, gdzie obowiązują tylko zalecane prędkości.

Drugim kierowcą będzie Alessandro Tedino. Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo – w mediach społecznościowych internauci będą mogli oglądać obraz z kokpitu. Nad wszystkich będzie czuwać włoska federacja odpowiedzialna za pomiar czasu przy użyciu zegarków Allemano. 

Przygotowanie do projektu było bardzo czasochłonne, o czym wspomniał Fabio:

Rozwój projektu zajął nam prawie rok. F8 zostało w całości przygotowane przez CAPRISTO, światowego lidera w produkcji specyficznych części z włókna węglowego. O szczegóły zadbali technicy MAFRY. Ciężko pracujemy nad detalami – staramy się zmniejszyć wagę samochodu i nie tylko… 

Na linii mety z szampanem z Aube będzie czekać Alberto Colella, ambasador Włoch w Norwegii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, Fabio i załoga Ferrari otrzyma specjalne trofeum, będące dziełem sztuki autorstwa Carlo Baldessariego.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Zajęliśmy 2. i 4. miejsca w klasie PRO w 8-godzinnym wyścigu na torze Monza
Next post
28 kwietnia minęło 105 lat od narodzin Ferruccio Lamborghiniego

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari spróbuje pobić rekord Guinnessa na trasie Rzym-Nordkapp