fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat 500 Hybrid wyceniony w Polsce

Fiat 500 Hybrid wyceniony w Polsce

Ceny najnowszego hybrydowego wariantu napędowego popularnej pięćsetki startują w Polsce od 51 000 zł za odmianę wyposażeniową Pop. Za 500C Hybrid, czyli wersję z otwartym dachem, wydamy co najmniej 60 000 zł.

Za najlepiej wyposażone wersje Launch Edition producent życzy sobie 62 400 zł w przypadku 500 i 71 400 zł w przypadku 500C. Pośrednie warianty to Lounge, Sport (niedostępny dla kabrioletu), Star i Rockstar

Odmianę Hybrid napędza 1-litrowy silnik Firefly wyposażony w 12-woltowy rozrusznik BSG i akumulator litowy o pojemności 11 Ah. Takie rozwiązanie technologiczne ma zapewniać niższe zużycie paliwa i redukować emisję niebezpiecznych substancji do atmosfery. W dodatku producent obiecuje pozbawione wibracji uruchamianie jednostki w trybie Start&Stop. Kolejnym atutem jest odzyskiwanie energii z hamowania. Inżynierowie dopracowali 6-biegową przekładnię pod kątem niższego zużycia paliwa podczas jazdy poza miastem. W efekcie spadła też emisja dwutlenku węgla o 30%. 

Bazowa wersja Pop wyposażona jest m.in. w: system sterowania centralnym zamkiem za pomocą pilota w kluczyku, wspomaganie elektryczne kierownicy Dual Drive z funkcją CITY/ECO, boczne poduszki powietrzne, poduszki dla kierowcy i pasażera oraz kurtynowe, dwa zagłówki tylne z regulacją wysokości, kierownicę z regulacją wysokości, klimatyzację manualną z filtrem przeciwpyłkowym, ogranicznik prędkości, przednie szyby elektryczne, dzieloną kanapę tylną w proporcji 50/50, radio Uconnect z portem USB, 16-calowe felgi ze stopów lekkich, zestaw naprawczy Fix&Go.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Alfa Romeo Tonale nagrodzone podczas Festival Automobile International
Następny wpis
Dziś o 21:00 startuje druga runda na Silverstone

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Fiat 500 Hybrid wyceniony w Polsce