fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat 500 z nowym rekordem. Blisko 194 000 aut sprzedanych w Europie w 2018

Fiat 500 z nowym rekordem. Blisko 194 000 aut sprzedanych w Europie w 2018

Pięćsetka wciąż bardzo dobrze się sprzedaje, przynajmniej na rynku europejskim. W samym 2018 roku zarejestrowano prawie 194 000 egzemplarzy, włącznie z Abarthami. Mało tego – to najlepszy wynik na przestrzeni 11 lat obecności na rynku!

Fiat nieustannie odświeża ten model rozszerzając go o nowe pakiety stylistyczne czy opcje indywidualizacji. Jednymi ze świeższych wariantów są: Collezione i Mirror. I jak widać po wynikach sprzedaży, strategia zdaje się działać, z czego zadowolony jest dyrektor marki Fiat i Abarth w regionie EMEA – Luca Napolitano:

Ten rekord sprzedaży przypomina nam, że 500 to prawdziwa ponadczasowa ikona motoryzacji – i to nie tylko dla marki Fiat. Jestem bardzo dumny z tego wyniku. Fiat 500 jest bestsellerem na rynku w 11 europejskich krajach i znajduje się w pierwszej trójce w kolejnych czterech. W ciągu 11 lat swojej obecności na rynku Fiat 500 nigdy nie wyszedł z mody i wszędzie odnosił sukces jako symbol włoskiego stylu i wzornictwa.

Pozostając zawsze wierny samemu sobie Fiat 500 pojawiał się jednocześnie w licznych interpretacjach, łącząc swoją niepowtarzalny charakter z innymi znanymi markami, by dać początek wielu wyjątkowym seriom specjalnym. Podobnie jak znakomity poprzednik, nowa 500 „nadała blask” codzienności i drogom całego świata, stając się sympatycznym rozwiązaniem dla potrzeb w zakresie miejskiej mobilności na całym świecie.  

Fiat 500 trafia do ponad 100 krajów na całym świecie. Fakt, że 80 % wszystkich egzemplarzy jest sprzedawanych poza rynkiem włoskim oznacza, że 500 jest najbardziej globalnym spośród wszystkich modeli Fiata. Łącznie od 2007 r. do chwili obecnej wyprodukowano ponad 2 miliony 110 tysięcy Fiatów 500, co daje ponad 6 milionów, jeśli dodamy do tego egzemplarze poprzedniego modelu, wyprodukowane w latach 1957-1977, co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się modeli Fiata wszech czasów.

Fiat 500 to istotnie kultowy samochód mający rzesze zwolenników. Hołd temu modelowi już wkrótce odda FCA Heritage podczas Festival Automobile International w Paryżu. Na wystawie zaprezentowanych zostanie 5 pięćsetek z różnych epok.

Oryginalny model serii F od 10 lutego podziwiać będzie można także na wystawie The Value of Good Design w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Co ciekawe, w USA klienci mogą kupić dedykowany na tamtejszy rynek wariant 1957 Edition.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Nasz zespół wystartuje Ferrari 488 w serii GT3 RoS
Następny wpis
Risi Competizione zajęło 2. miejsce w 24-godzinnym wyścigu na Daytonie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Fiat 500 z nowym rekordem. Blisko 194 000 aut sprzedanych w Europie w 2018