fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat pracuje nad kolejną pseudoterenową wersją Tipo

Fiat pracuje nad kolejną pseudoterenową wersją Tipo

Do sieci trafiły zdjęcia szpiegowskie zakamuflowanego Fiata Tipo kombi w wersji uterenowionej, czyli Tipo Cross Station Wagon. Najprawdopodobniej nowy model będzie korzystał z podobnego pakietu zmian, co zaprezentowany w 2020 roku Cross w nadwoziu hatchback. 

Wraz z debiutem Tipo Cross, Fiat wkroczył do segmentu crossover, rzucając rękawicę takim modelom, jak m.in.: Ford Focus Active i Kia XCeed. Atutem Fiata jest przede wszystkim przystępna cenowo oferta – brakowało jedynie możliwości zamówienia Crossa w wersji nadwoziowej kombi, na wzór Golfa Alltracka, Toyoty Corolli Trek, Focusa Ative Wagon lub Astry Cross.

Łatwo sobie wyobrazić, jak może wyglądać połączenie Station Wagon i Cross – samochód najprawdopodobniej zyska dodatkowe listwy ochronne, powiększony prześwit, nowe 17-calowe felgi oraz inne zderzaki. Spodziewać się możemy identycznych opcji silnikowych, w tym: 3-cylidrową jednostkę benzynową 1.0 100 KM oraz dwa turbodiesle: 1.3 Multijet 95 KM i 1.6 Multijet 130 KM. Raczej nie ma co robić sobie nadziei na wzbogacenie oferty o wersję przenoszącą moment obrotowy na obie osie. 

Oczekuje się, że Fiat Tipo Cross Station Wagon zostanie wprowadzony na rynek w 2022 roku uzupełniając obecną gamę. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Kadr z YouTube’a

Previous post
Maserati obecnie poddaje testom ponad 250 modeli Grecale
Next post
Tak z bliska wygląda zakamuflowane Purosangue

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
SHARE

Fiat pracuje nad kolejną pseudoterenową wersją Tipo