fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Formuła 1 przenosi się do wirtualnego świata

Formuła 1 przenosi się do wirtualnego świata

Formuła 1 ogłosiła dziś wprowadzenie nowej serii F1 Esports Virtual Grand Prix, w której weźmie udział wielu kierowców startujących w F1. Seria została stworzona, aby umożliwić kibicom oglądanie wyścigów Formuły 1 pomimo trwającej epidemii COVID-19, która zaburzyła starty w tym sezonie.

Kalendarz pozostanie bez zmian – wyścigi wciąż będą odbywać się w tym samym terminie, co początkowo zakładano. Inicjatywa ma potrwać przynajmniej do maja lub… nawet dłużej, o ile sytuacja będzie tego wymagać.

W pierwszym wyścigu serii obecni kierowcy F1 ustawią się na gridzie obok gwiazd, które zostaną ujawnione w odpowiednim czasie. Aby zagwarantować uczestnikom bezpieczeństwo w tym czasie, każdy z kierowców dołączy do wyścigu zdalnie. Najbliższa runda zaplanowana jest na 22 marca. Wydarzenie wystartuje o godzinie 19:00 i będzie transmitowane na żywo z Gfinity Esports Arena lub zdalnie.

W serii zostanie wykorzystana oficjalna gra F1 2019 na PC, opracowana przez Codemasters. Pierwszym wirtualnym GP na torze Sakhir będzie wyścig o długości połowy dystansu z 28 okrążeniami. Transmisja będzie dostępna w oficjalnych kanałach Formuły 1 na YouTube, Twitchu i Facebooku, a także w serwisie F1.com i ma trwać 1 godzinę i 30 minut, a kolejność na starcie będzie ustalana na podstawie najszybszego czasu okrążenia w kwalifikacjach. 

Ze względu na dużą różnorodność poziomów umiejętności kierowców, ustawienia gry zostaną skonfigurowane w taki sposób, aby zachęcić do rywalizacji i rozrywki. Obejmują one równe osiągi samochodu z ustalonymi ustawieniami, mniejsze uszkodzenia pojazdu oraz opcjonalne nieblokowanie kół i kontrolę trakcji dla osób mniej zaznajomionych z grą. Seria jest przeznaczona wyłącznie do celów rozrywkowych i nie będzie prowadzona oficjalna klasyfikacja mistrzostw świata dla kierowców.

Formuła 1 będzie również organizować wyścigi online, w których kibice z całego świata będą mieli okazję zmierzyć się z kierowcami F1. Więcej szczegółów na temat tych wydarzeń będzie dostępnych na oficjalnych kanałach mediów społecznościowych Formuły 1 w najbliższych tygodniach.

Julian Tan, Head of Digital Business Initiatives and Esports podkreśla, jakie korzyści oferuje esport:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tych nieprzewidywalnych czasach możemy przynieść ulgę kibicom w postaci F1 Esports Virtual GP. Mamy nadzieję, że zrekompensuje to brak regularnych transmisji zawodów. Z każdą dużą ligą sportową na świecie, która nie może się odbywać, jest to świetny czas, aby podkreślić korzyści płynące z esportu i podziwiać utalentowanych graczy.

Frank Sagnier, dyrektor generalny Codemasters nie może się doczekać rozpoczęcia wirtualnej rywalizacji::

Cieszymy się, że możemy być częścią nowej serii F1 Esports Virtual Grand Prix. W związku z wydarzeniami sportowymi, które obecnie odbywają się na całym świecie, to wspaniale, że oficjalna gra wideo F1® może pomóc wypełnić lukę podczas przełożonych weekendów wyścigowych. To będzie rywalizacja pełna akcji.

Z udziału w przedsięwzięciu cieszy się też John Clarke, dyrektor generalny Gfinity:

Gfinity jest dumne, że może odegrać swoją rolę w tworzeniu i realizacji serii F1 Esports Virtual Grand Prix, która przyniesie ekscytujące wirtualne wyścigi fanom Formuły 1 i esportów na całym świecie. Wirtualne Grand Prix Bahrajnu będzie pełne emocji i wrażeń z wyścigów, w których kierowcy F1 i specjalni goście będą rywalizować łeb w łeb, dzięki czemu na twarzach milionów fanów sportów zagości uśmiech.

Decyzja podjęta przez organizatorów Formuły 1 to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów symulatorów samochodowych, w tym również dla reprezentantów naszego zespołu ForzaItalia.pl eSports Team, działających na rzecz promowania tzw. simracingu. Dla wielu talentów wirtualne wyścigi stanowiły przepustkę do prawdziwego świata motorsportu.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Tak brzmi Zonda Cinque
Następny wpis
Grand Cherokee Trackhawk kontra Lamborghini Urus w starciu na prostej

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Formuła 1 przenosi się do wirtualnego świata