fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Huracan Evo 2020 z systemem kontroli głosu Amazon Alexa

Huracan Evo 2020 z systemem kontroli głosu Amazon Alexa

Automobili Lamborghini dołącza system kontroli głosu Alexa (oparty na chmurze firmy Amazon) do Huracana EVOw 2020 roku. To pierwsze takie rozwiązanie w seryjnie produkowanym samochodzie. W ten sposób Lamborghini podkreśla, że jest mocnym zawodnikiem pod względem wykorzystywanych technologii i to wszystko na międzynarodowej scenie innowacji, podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, na jakim ma swoją przestrzeń wystawienniczą w dniach trwania wydarzenia, tj. 7-10 stycznia.

W Huracánie EVO Lamborghini po raz pierwszy wprowadziło połączony system informacyjno-rozrywkowy z usługami cyfrowym. Tym samym włoska firma jest pionierem wśród producentów samochodów umożliwiając za pośrednictwem Amazon Alexa kontrolę takich funkcji, jak klimatyzacja, oświetlenie wnętrza, ogrzewanie foteli za pomocą komend głosowych. Dzięki temu kierowca może skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na drodze. Ponadto możliwe jest wykonywanie połączeń, uzyskiwanie wskazówek, odtwarzanie muzyki, audiobooków, sprawdzanie wiadomości, pogody i wiele więcej:

Rozwiązanie to łączy również właścicieli Lamborghini z rosnącą liczbą urządzeń, które są obsługiwane przez Alexę. Dzięki prostej interakcji głosowej, kierowcy w Huracánie EVO mogą kontrolować wszystko: od bramek wejściowych po termostaty i światła, bezpośrednio z pojazdu. To pierwszy krok w strategicznej współpracy z Amazonem. Specjalnie ulepszony system Human Machine Interface (HMI) ma pozwalać na nieustanne rozszerzanie funkcjonalności w ramach modeli Lamborghini. Obie firmy planują rozwijać kolejne innowacje w zakresie łączności i integracji z systemem Amazon Web Services (AWS), o czym wspomniał Stefano Domenicali, dyrektor generalny Automobili Lamborghini:

Huracán EVO jest wyjątkowym samochodem dla kierowcy, a łączność umożliwia naszym klientom skupienie się na prowadzeniu pojazdu, polepszając tym samym ich doświadczenie z Lamborghini. 

Swoje „trzy grosze” dodał Ned Curic, wiceprezes Alexa Auto Amazon:

W naszej wizji Alexa ma stać się naturalną, intuicyjną częścią podróży, co Lamborghini przyjęło do wiadomości integrując Alexę bezpośrednio do systemu informacyjno-rozrywkowego. Dzięki tej integracji właściciele Lamborghini będą mogli cieszyć się wygodą korzystania z inteligentnych usług głosowych, koncentrując się jednocześnie na radości z jazdy Lamborghini. Oczekujemy, że w tym roku ustanowimy nowy standard dla doświadczeń głosowych w autach.

Lamborghini Huracan EVO to model po najnowszych modernizacjach. Został pokazany z początkiem roku 2019, wkrótce gamę wzbogaciła wersja Spyder, a ostatnio także bazowy wariant tylnonapędowy – EVO AWD

Podczas CES warto odwiedzić także stoisko Fiat Chrysler Automobiles.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ferrari 488 Pista, 280-konne 4C i McLaren 600LT w wyścigu na prostej
Następny wpis
Kimi Raikkonen reklamuje Stelvio i Giulię

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Huracan Evo 2020 z systemem kontroli głosu Amazon Alexa