fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA podczas CES 2020

FCA podczas CES 2020

FCA podczas największych targów elektroniki oraz nowych technologii – Consumer Electronics Show – zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie elektryfikacji, UX (Uconnect User Experience) i łączności, budując innowację w oparciu o bogatą historię marki i tradycje.

Włosko-amerykańskie przedsiębiorstwo na własne potrzeby zarezerwowało sobie powierzchnię wystawienniczą 557 metrów kwadratowych, oferując odwiedzającym możliwość zdobycia wiedzy przy dobrej zabawie. W centrum ekspozycji znalazła się obrotowa, 40-metrowa scena przywodząca na myśl gramofon. Na stoisku znajdziemy także cyfrowy wyświetlacz, który będzie mógł zwiedzającym przedstawić historię firmy. 

Od momentu pojawienia się ponad 100 lat temu pierwszego radia samochodowego, tęgie umysły pracowały nad tym, by przemycić do przestrzeni samochodowej więcej innowacyjnej technologii. I jak uważa producent, jego klienci są lojalni marce częściowo ze względu na jej bogate dziedzictwo, ale również na rozwiązania technologiczne, które łączą się w spójną całość spełniając jednocześnie coraz bardziej wymagające oczekiwania konsumentów.

Pojazdy elektryczne, łączność i autonomiczność to bardzo gorące tematy w przemyśle motoryzacyjnym. To także możliwość zaprezentowania się od możliwie najlepszej strony. FCA chce stymulować odwiedzających wizualnie opowiadając równocześnie o swoim dziedzictwie.

Mając na uwadze grupę docelową, FCA chce wykorzystać uczestnictwo w CES do przybliżenia trzech pojazdów elektrycznych typu plug-in. Mowa o modelach Jeepa z nowej serii Jeep 4xe. Pojazdy te mają się wyróżniać przyjazną dla środowiska technologią oraz rozwiązaniami z segmentu premium. Jeepy nowej generacji wyniosą doznania terenowe na nowy poziom, dzięki silnikom o wyższym momencie obrotowym i natychmiastową reakcją na gaz. Wraz z większymi możliwościami terenowymi auta mają spisywać się lepiej również na drogach utwardzonych, dając więcej frajdy z jazdy. Więcej informacji o Wranglerze, Compassie i Renegadzie z serii 4xe zostanie opublikowanych bliżej targów motoryzacyjnych w Genewie, Nowym Jorku i Pekinie, na których mają zadebiutować jeszcze w tym roku.

Uczestnicy targów CES będą mogli przeżyć podróż w symulatorze w Jeepie 4×4 w tzw. przygodzie Adventure VR Experience po niesławnym szlaku Hell’s Revenge. Trasę podzielono na trzy różne odcinki, począwszy od średnio zaawansowanego, na trudnym skończywszy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego oprogramowania możliwe jest obserwowanie podróży z perspektywy kierowcy. Ale ta przygoda nie ogranicza się jedynie do doznań wzrokowych. Oddziałujące na ciało przeciążenia poczujemy dzięki czterem siłownikom hydraulicznym umieszczonym pod Jeepem Wranglerem Rubiconem. Specjalnie z myślą o takim zastosowaniu zebrano wszelkie dane o rzeczywistym położeniu kół podczas pokonywania szlaku, dzięki czemu finalnie odtwarzane są identyczne ruchy. 

Amerykański debiut podczas CES świętować będzie FIAT Concept Centoventi, dobrze znany w Europie za sprawą hucznej prezentacji podczas ubiegłorocznych międzynarodowych targów w Genewie. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ferrari 250 GT Cabriolet z 1958 trafi na aukcję RM Sotheby's w Arizonie
Następny wpis
Oto tylnonapędowy Huracan EVO RWD

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA podczas CES 2020