fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Jan Monchaux został nowym dyrektorem technicznym Alfa Romeo Racing

Jan Monchaux został nowym dyrektorem technicznym Alfa Romeo Racing

Zespół Alfa Romeo Racing awansował Jana Monchauxa, dotychczas piastującego stanowisko dyrektora ds. aerodynamiki, na dyrektora technicznego. 41-latek zacznie pełnić nową funkcję począwszy od 1 sierpnia 2019 roku. Do tego czasu ma nastąpić odejście obecnego dyrektora technicznego, czyli Simone’a Resta.

Jan Monchaux urodził się 4 czerwca 1978 roku w Blois, we Francji. W latach 1999-2002 studiował lotnictwo na uczelni Supaero Toulouse. Od 2002 do 2009 roku pracował w departamencie aerodynamiki dla Toyota Motorsport. W 2010 przeszedł do Ferrari na dwa lata. Od 2013 do 2018 był zatrudniony przez Audi Sport, by w 2018 dołączyć do zespołu Sauber F1 Team / Alfa Romeo Racing

Frederic Vasseur, dyrektor zespołu Alfa Romeo Racing i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG jest przekonany, że Monchaux jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu:

Chcę podziękować Simone za jego wkład w rozwój zespołu i życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości. Jeśli chodzi o Jana jestem zachwycony, że został mianowany dyrektorem technicznym. Jak dotąd wykonał świetną robotę i jestem przekonany, że będzie w stanie poprowadzić naszą grupę techniczną w trakcie jej podróży na szczyt.

Na 1 sierpnia z wielką niecierpliwością czeka Jan Monchaux:

Jestem bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem i z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie pracy na stanowisku dyrektora technicznego. Właściciele, zarząd i dyrektor zespołu wysyłają prosty, ale mocny sygnał do całej firmy – cenią sobie ciągłość i wierzą w istniejący zespół oraz pracę, którą wykonujemy. Teraz do nas należy udowodnienie, że mają rację, ale jestem przekonany, że nasza przyszłość jawi się w jasnych barwach.

Obecnie ekipa Alfa Romeo Racing toczy zacięte pojedynki w środku stawki, zajmując 6. miejsce z 26 punktami. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Zuza Krajewska i Oskar Zięta promują Alfę Romeo
Następny wpis
Dariusz Poloński i Łukasz Sitek zwyciężyli w Rzymie w Abarth Rally Cup

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Jan Monchaux został nowym dyrektorem technicznym Alfa Romeo Racing