fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Koniec żartów! Policja za kierownicą Lancii!

Koniec żartów! Policja za kierownicą Lancii!

Pod maską 190 KM – sprint do setki 8 s., prędkość maks. 222 km/h a na pokładzie… kamery, które nagrywają z tyłu i z przodu. Zobacz gdzie poluje drogówka.

Policja Warmii i Mazur zbroi się w nowy sprzęt. Oto mundurowi dostali 12 sztuk lśniących samochodów – 6 z nich to lancie delta z najnowszym 190-konnym doładowanym dieslem 1.9 Twinturbo MultiJet pod maską (400 Nm!). Nie ma żartów! Zryw od zera do setki – 7,9 s. Prędkość maksymalna – 222 km/h.

Lancie będą mogły rejestrować prędkość aut jadących przed, jak i za oznakowanym radiowozem (inne wpadki też wyłapią – niezapięte pasy, rozmowa przez telefon komórkowy). Delty z wideorejstratorami na pokładzie trafią do policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz do komend miejskich w Olsztynie i Elblągu a także do powiatowych w Ostródzie, Mrągowie i Giżycku. Wartość jednego samochodu to około 127 tys. złotych.

Poza szybką lancią, policjanci dostali także fiaty ducato 250, które będą służyć jako ambulanse pogotowia ruchu drogowego. Wnętrze każdego z tych pojazdów jest podzielone na trzy przedziały – kabinę kierowcy, przedział biurowy ze stolikami pod komputer i szafkami oraz przedział magazynowy (miejsce na dodatkowe wyposażenie – umywalkę oraz szafkę na ubrania).

Każdy ambulans wozi na pokładzie cyfrową kamerę, wózek do mierzenia odległości, zestaw znaków drogowych, walizkę medyczną, teleskopowy maszt oświetleniowy, lampę oświetleniową na statywie, oświetlenie zewnętrzne z trzech stron pojazdu, składany parawan do wykonywania oględzin, przyrząd do badania skuteczności hamowania, podnośnik samochodowy, nożyce hydrauliczne, drukarkę, skaner, kopiarkę, agregat prądotwórczy, tablicę ostrzegawczą "POLICJA UWAGA WYPADEK". Każdy z tych samochodów jest wyposażony w niezależny system ogrzewania.

Już za kilka dni pojazdy te trafią do jednostek w Elblągu, Olsztynie, Iławie, Nidzicy, Ostródzie i Szczytnie. Wartość jednego ducato z całym osprzętem to ponad 203 tys. złotych.

Poprzedni wpis
Uwaga! Palący problem w Ferrari!
Następny wpis
Oto jak gwiazdy i Lancia kuszą w Wenecji!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Koniec żartów! Policja za kierownicą Lancii!