fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Uwaga! Palący problem w Ferrari!

Uwaga! Palący problem w Ferrari!

Nie ma co Ferrari 458 Italia to gorąca sztuka! Ale tym razem nie chodzi o ogniste osiągi 570 KM z V-ósemki. Problem jest lepki i palący jak pochodnia…

Właśnie w modelu 458 Italia, a konkretnie w 1248 sztukach wyprodukowanych do końca lipca trzeba usunąć usterkę, grożącą pożarem. Dilerzy włoskiej stajni na całym świecie otrzymali polecenie , by natychmiast wezwać posiadaczy tego modelu do serwisów.

Włodarze z Maranello zdecydowali o akcji nawrotowej po tym, gdy udało się rozwikłać zagadkę pięciu tajemniczych przypadków zapalenia się tej supermaszyny.

Otóż ustalono, że powodem pożarów był… klej, użyty przy montażu profilu obudowy koła do osłony termicznej. Usunięcie usterki będzie polegać na zastąpieniu kleju częściami montażowymi – po takim zabiegu 458 Italia nie powinien stanąć w płomieniach gdy dojdzie do przegrzania.

Alarm został wszczęty po pięciu groźnych incydentach – pod karoserią najnowszego Ferrari wybuchał nagle pożar. Do najpoważniejszego takiego wypadku doszło w Chinach.

Producent uspokaja przyszłych posiadaczy aut, którzy muszą czekać na wymarzony samochód dwa i pół roku, że błąd montażowy nie zostanie powtórzony. Pięciu pechowców, którym pojazdy spłonęły, dostanie nowe zabawki. 458 Italia kosztuje niemal 200 tysięcy euro.

Przypominamy, że pod cudną karoserią 458 Italia motor V8 (4499 cm sześciennych) zamontowano centralnie a jego możliwości dosłownie zmiatają z powierzchni ziemi – 570 KM i 540 Nm momentu obrotowego. Szybka kalkulacja i wychodzi, że jeden litr pojemności produkuje 127 KM.

Mało tego jeden koń mechaniczny rozpędzenia ok. 2,4 kg… Italia waży 1380 kg i strzela do pierwszej setki w 3,4 sekundy. Koniec zabawy to 325 km/h. Tabun mocy przenosi na koła 7 biegów dwusprzęgłowej przekładni. Włosi zachwalają, że czas redukcji przełożenia jest zerowy.

Ile pali? W tej sytuacji to pytanie nie jest na miejscu…

Poprzedni wpis
Wielka niespodzianka na 100 lat Alfy!
Następny wpis
Koniec żartów! Policja za kierownicą Lancii!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Uwaga! Palący problem w Ferrari!