fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lancia Ypsilon podąża za modą

Lancia Ypsilon podąża za modą

Lancia YpsiloniPad jako modny dodatek naszej codzienności staje się coraz częściej platformą komunikacji z konsumentami marek motoryzacyjnych. Na ostatnich targach w Genewie można było już zauważyć, iż hostessy poruszały się po stoiskach Lancii z nowymi urządzeniami spod znaku modnych jabłek. 

Opisywaliśmy już przykłady aplikacji, które wypuścił Fiat na urządzenia Apple. Była to zarówno prezentacja silnika TwinAir, jak i dedykowane programy dla każdej z głównych marek koncernu. W najnowszej publikacji mamy jednak znacznie więcej ciekawostek niż do tej pory.
 
Prezentacja Lancii Ypsilon zaczyna się oczywiście od przedstawienia nowego stylowego malucha w różnych zestawieniach kolorystycznych. Możemy wybrać zarówno połączenia kolorów, jak i jednolite lakiery.  Oglądając auto z różnych perspektyw (korzystając z dotykowego ekranu), możemy poczytać trochę więcej na temat projektanckich smaczków, jak klamki tylnych drzwi czy przedni grill (mało przypominający już Lancię, a bardziej Chryslera). 
Można także zajrzeć pod maskę i dowiedzieć się trochę o dostępnych silnikach. Zauważyliśmy tutaj jednak pewną niedoróbkę – w momencie przełączania się na inny typ silnika nie zmienia się obrazek – zawsze widzimy jednostkę TwinAir. 
Kiedy nasycimy się kształtami naszej elegantki, możemy rzucić okiem do środka korzystając z kolejnej opcji górnego menu. Tutaj jest jeszcze bardziej interaktywnie – możemy wczuć się w klimat wnętrza i swobodnie po nim rozejrzeć! 
Wystarczy obrócić się z tabletem w pożądaną stronę czy też spojrzeć do góry. Jeśli chcecie zobaczyć, jakby wyglądało wnętrze w innym kolorze tapicerki, jest to również możliwe. Wystarczy wybrać kolejną opcję i znowu się rozejrzeć . W obecnej wersji dostępne są tylko dwa rodzaje tapicerki –  z pewnością można spodziewać się tu aktualizacji. Rozejrzeć się we wnętrzu można też z tylnej kanapy lub siedzenia pasażera przełączając perspektywę – genialne!
Po zapoznaniu się z samym autkiem możemy przejść do… gadżetów –  przeglądać je i wybierać spośród wielu dodatków, które do nowej Lancii da się zamówić. Nie brakuje tutaj stylowej nawigacji TomTom, obudowy do kluczyka ze szlachetnymi kamieniami od Swarovskiego, czy też dywaników z odpowiednio wyszytym logo. Klienci postrzegający to auto jako coś więcej niż tylko narzędzie do poruszania się, będą wniebowzięci dzięki tym dodatkom. 
Kolejna sekcja wprowadzi nas w esencję obecnego wizerunku Lancii, czyli w świat mody. Możemy tutaj obejrzeć trzy filmy (w wersji 1.0 dostępne były tylko dwa) wprowadzające w świat, w którym nie brakuje elegancji i wyszukanego stylu. Jednocześnie dokładnie podkreśla, do kogo adresowana jest nowa miejska Lancia. 
Najciekawszą sekcja jest jednak ta poświęcona historii Ypsilona. Nie znajdziemy tutaj wprawdzie bogatego opracowania historycznego, ale możemy prześledzić, jak Lancia wpisywała się w historię ostatnich 25 lat. Do obejrzenia jest nawet oryginalna reklama Y10! Poruszanie się po tej części jest bardzo intuicyjne – wystarczy przewinąć linię czasu u dołu ekranu i prześledzić losy Ypsilona na przestrzeni lat. Ukłon w stronę historii bardzo cieszy. 
Na koniec dostępna  jest możliwość wirtualnego spotkania z projektantami auta. Możemy obejrzeć wypowiedzi i prezentacje projektantów poszczególnych elementów Lancii,  którzy opowiedzą nam o swoich pomysłach oraz inspirowali inspiracjach przy projektowaniu auta. Jak w całej aplikacji potrzebna będzie znajomość języka angielskiego lub włoskiego, aby w pełni skorzystać z  tych materiałów. 
Lancia dobrze wpisuje się w świat luksusu i elegancji. Prezentacja na nowych, modnych gadżetach, idealnie koresponduje z wizerunkiem marki. Jeżeli macie możliwość, to szczerze polecamy zapoznanie się z Lancią na iPadzie. Opisywana aplikacja jest oczywiście darmowa. 
Redakcja pragnie podziękować firmie Optizen Labs za wypożyczenie sprzętu do testu. 
Tekst: Jakub Strzemżalski
Zdjęcia: Jakub Strzemżalski, materiały prasowe Fiat Auto Poland
Poprzedni wpis
Mini test mini Fiata
Następny wpis
Nowości MV Agusta

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Lancia Ypsilon podąża za modą