fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowości MV Agusta

Nowości MV Agusta

MV Augusta F4RR CorsacortaFani włoskich motocykli już niebawem będą mieli kolejny obiekt do westchnień. Mediolańska firma MV Agusta produkująca wyczynowe motocykle, pracuje nad nowym, topowym modelem. Jak głoszą plotki, nowy motocykl – MV Agusta F4 RR Corsacorta, trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jednak to nie jedyna nowość, którą firma wprowadzi do sprzedaży w bieżącym roku.

Firma MV Agusta produkuje motocykle od 1949 roku. Producent z Włoch zawsze był  czołowym producentem sportowych motocykli, które wyznaczały nowe trendy technologiczne w branży jednośladów.  Najnowszy wyścigowy jednoślad będzie wyposażony w absolutnie nowy silnik krótkoskokowy Corsacorta (stąd nazwa modelu). Moc maksymalna, jaką będzie generowała nowa jednostka, to 201 KM, czyli o 21 KM więcej niż standardowa wersja modelu F4. Do konstrukcji tego motocykla użyto wiele komponentów z włókna węglowego, które ma zapewnić niską masę  i maksymalną wytrzymałość.  
Jak na razie producent nie podał większej ilości informacji. Najprawdopodobniej oficjalna premiera modelu nastąpi podczas targów motocyklowych EICMA 2011 w Mediolanie. Przypuszczalna cena nowego modelu to 30 tys dolarów. 
Oprócz tego podczas targów firma zaprezentuje inne ciekawe maszyny, jak: Agusta F3, MV Agusta Brutale 675 B3 oraz Brutale 990R. Ostatni z wymienionych modeli jest upamiętnieniem  150 rocznicy zjednoczenia Włoch. Model w żaden sposób nie będzie się różnił pod względem technicyzm od seryjnej wersji, za to będzie posiadał specjalne malowanie, którego przewodnim motywem będzie włoska flaga (150 rocznicę zjednoczenia Włoch podkreślali także inni producenci). Powstanie tylko 150 sztuk tego modelu. Jego cena będzie wynosić około 16 tys. euro.
MV Augusta Brutale 990R
MV Agusta Brutale 990R 
MV Agusta F4 RR Corsacorta
Tekst: Jakub Ziółkowski
Zdjęcia: materiały prasowe MV Agusta
Poprzedni wpis
Lancia Ypsilon podąża za modą
Następny wpis
Novitec poprawił 8C

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Nowości MV Agusta