fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Malowanie bolidu Alfy Romeo na rok 2020 oficjalnie zaprezentowane

Malowanie bolidu Alfy Romeo na rok 2020 oficjalnie zaprezentowane

Przed rozpoczęciem zimowych testów w Barcelonie, zespół Formuły 1 – Alfa Romeo Racing ORLEN – zaprezentował swój bolid o nazwie C39, przygotowany na sezon 2020. 

Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi wraz z kierowcą rezerwowym Robertem Kubicą i kierowcą działu rozwoju Tatianą Calderon, mieli przyjemność odsłonięcia C39 podczas prezentacji w alei serwisowej na torze Barcelona-Catalunya.

Malowanie stanowi rozwinięcie poprzednich motywów z klasycznymi kolorami wyścigowych modeli Alfy Romeo, przy jednoczesnym wprowadzeniu nowych elementów graficznych. Całość opracowana została przez Centro Stile. Tematem przewodnim jest tzw. Speed-Pixel: graficzna reprezentacja prędkości i czasu nawiązujące do 110 rocznicy marki. Stanowi to również przekaz podkreślający doświadczenie firmy w projektowaniu samochodów. 

Zaprojektowany i opracowany pod kierownictwem dyrektora technicznego Jana Monchaux C39 przypomina swojego poprzednika, rozwijając koncept mający na celu budowanie solidnych fundamentów w oparciu o kroki poczynione w poprzednich dwóch latach. Teraz cała uwaga zespołu skupia się na kluczowych dwóch tygodniach testów w Barcelonie. 

Przy okazji premiery parę słów o nowym bolidzie powiedział Frédéric Vasseur, dyrektor generalny zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG

C39 to produkt ciężkiej pracy i wizji dużej grupy zaangażowanych osób, który jest świadectwem jakości każdego członka naszego zespołu. Mamy nadzieję, że pomoże nam – jako zespołowi – pójść na przód i osiągnąć nasz cel. A ten pozostaje niezmieniony: chcemy jutro wykonywać lepszą pracę niż dziś. Jesteśmy rosnącym zespołem i wciąż musimy się doskonalić w każdym obszarze i w każdym dziale firmy. Jest to projekt otwarty, nie ma linii mety – każdy musi być w pełni skoncentrowany i zaangażowany. Idziemy naprzód, zrobiliśmy już ogromny krok w porównaniu z tym, gdzie byliśmy na początku 2018 roku, ale musimy dalej podążać tą drogą.

Swoje trzy grosze dorzucił Jan Monchaux, dyrektor techniczny Alfa Romeo Racing ORLEN:

C39 to naturalna ewolucja zeszłorocznego samochodu, choć nie ma wiele wspólnego z jego poprzednikiem. Dalej udoskonalamy nasz samochód, ale oprócz być może felg i opon oraz niektórych elementów wewnętrznych, nie ma prawie ani jednej widocznej części, która byłaby taka sama. Jest to zwykły proces ciągłego ulepszania, ale to zupełnie nowa bestia. Oczekujemy poprawy w stosunku do tego, co osiągnęliśmy w zeszłym sezonie, zrobienia kroku naprzód i mamy nadzieję, że będziemy mogli walczyć o pozycję w czołówce.

Pierwsze okrążenia za kierownicą Alfy Romeo C39 pokonał Robert Kubica. Wkrótce zmienił go Antonio Giovinazzi

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Maserati Levante Trofeo
Poprzedni wpis
Zmodernizowane Maserati Quattroporte i Levante mają zadebiutować tego lata
Następny wpis
Alexander Skarsgård reklamuje Giulie i Stelvio

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Malowanie bolidu Alfy Romeo na rok 2020 oficjalnie zaprezentowane