fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maserati ZS3 – koncept polskiego studenta

Maserati ZS3 – koncept polskiego studenta

Wojciech Jurkowski, polski student architektury zafascynowany projektowaniem samochodów, stworzył wizualizację własnego, koncepcyjnego modelu Maserati o nazwie ZS3.

ZS3 to pojazd łączący w sobie charakter sportowych i luksusowych samochodów. Minimalistyczne, agresywne, unikatowe i dynamiczne nadwozie zostało pieczołowicie dopracowane z dbałością o detale i proporcje. Futurystyczny design ma zachwycać nawet najbardziej wymagające osoby. Auto zostało zaprojektowane z uwzględnieniem „Złotego podziału” i odbicia Fibonacciego.

Maserati ZS3

Patrząc na wizualizację dostrzeżemy sporych rozmiarów osłonę chłodnicy z nachodzącymi na nią smukłymi reflektorami laserowymi, pod którymi znalazły się wloty powietrza o trójkątnym kształcie. Auto w zamyśle autora wyposażone jest w autopilota i system rozpoznawania gestów. Jednak to, co najważniejsze, drzemie pod jego maską – 6,3-litrowy silnik V12 DOHC o mocy 950 KM. Moment obrotowy trafia na obie osie.

Nazwa wzięła się od… designu. Przednie światła wraz z wlotami powietrza w zderzaku tworzą litery Z i S, natomiast boczne wloty powietrza przywodzą na myśl cyfrę 3.

Projekt prezentuje się tak dobrze, jakby wyszedł spod ołówka profesjonalnego designera wykonującego kolejne zlecenie dla Maserati. Całość przypomina Alfieri, sprawiając jednocześnie wrażenie, jakby było futurystycznym rozwinięciem tego konceptu.

Autor: Mateusz Struk

Zdjęcia: Wojciech Jurkowski / Behance

Alfa Romeo
Poprzedni wpis
Alfa Romeo najbardziej niezawodną europejską marką?
Następny wpis
Komu w drogę, temu 124

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Maserati ZS3 – koncept polskiego studenta