fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

MC20 będzie dostępne do jazd torowych w ramach szkolenia Maserati

MC20 będzie dostępne do jazd torowych w ramach szkolenia Maserati

Maserati, jak i wielu innych producentów samochodów luksusowych, organizuje kursy jazdy na całym świecie. W tym roku w ramach szkoleń kierowcy będą mogli poprowadzić supersamochód MC20.

W 22. edycji kursy jazdy Master Maserati odbędą się w 50 krajach na całym świecie. Chociaż większość z 7000 klientów znajduje się w Europie, około 32% uczestników bierze udział w kursie poza UE, głównie w Azji i Ameryce.

Dzięki czterem poziomom „doświadczenia w prowadzeniu” do wyboru (w różnych cenach), niekoniecznie trzeba być wystarczająco bogatym, aby posiadać MC20 – ale przynajmniej można się nim przejechać.

Najniższy poziom (oferowany za 900 euro) nazywa się Engine Start. Jest to półdniowy pakiet, w ramach którego można przejechać się modelami Ghibli Trofeo i Levante Trofeo po torze wyścigowym. Można także zająć miejsce pasażera w MC20 prowadzonym przez profesjonalnego kierowcę.

Kursy na poziomie GT i Sport (w cenie od 2400 do 4150 euro) trwają cały dzień i skupiają się bardziej na doskonaleniu jazdy. Dzięki analizie telemetrii i przydzielonemu trenerowi na poziomie Sport, Maserati będzie pracować z kierowcami, aby uczynić ich wystarczająco dobrymi, by mogli zasiąść za kierownicą MC20 (na kursie GT) lub GranTurismo MC GT4 (na kursie Sport).

Na koniec jest jeszcze dwudniowy kurs MC20 Master zarezerwowany dla właścicieli MC20. Ten kosztuje 10 000 euro i uczy technik i umiejętności jazdy wyczynowej. Zostaniesz nawet poinstruowany, jak prowadzić samochód bez żadnych urządzeń wspomagających kierowcę.

MC20 jest napędzany przez silnik V6 twin-turbo o pojemności 3 litrów, który dzięki zastosowaniu technologii F1 osiąga moc 621 KM. Moc jest przekazywana na tylne koła za pośrednictwem 8-biegowej przekładni dwusprzęgłowej i mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu. Oznacza to, że samochód osiąga prędkość 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy i rozpędza się do prędkości maksymalnej 325 km/h.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari wspomina modele turbodoładowane. Pierwszy zadebiutował blisko 40 lat temu
Next post
Giulia Q kontra nowe M3 Competition. Mają po 510 KM

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

MC20 będzie dostępne do jazd torowych w ramach szkolenia Maserati