fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Mike Manley zaproponuje na seminarium ACEA, jak ożywić europejski rynek

Mike Manley zaproponuje na seminarium ACEA, jak ożywić europejski rynek

Mike Manley, dyrektor generalny firmy Fiat Chrysler Automobiles, podczas przyszłotygodniowego seminarium sponsorowanym przez stowarzyszenie branżowe ACEA, przedstawi swoje poglądy na temat tego, jak ożywić europejski rynek motoryzacyjny.

Manley nieprzypadkowo został wybrany do tej roli. Pełni on bowiem również funkcję prezesa ACEA. I to właśnie jego zadaniem będzie wygłoszenie przemówienia przed debatą z udziałem przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Mike przybliży sposoby na ożywienie gospodarcze, które mają być jednocześnie przyjazne dla środowiska.

Swoją obecność zapowiedzieli m.in Henrik Henriksson (dyrektor generalny i prezes grupy Scania oraz przewodniczących zarządu ACEA ds. pojazdów użytkowych), Diederik Samson (szef gabinetu Fransa Timmermansa, pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, wydającego przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń) oraz Colin Couchman (analityk w IHS Markit). Z kolei o perspektywach największych europejskich rynków motoryzacyjnych opowie niemiecki minister gospodarki, Peter Altmaier.

Dyskusja na forum branżowym to odpowiedź na skutki pandemii Covid-19, który mocno zachwiał sytuacją gospodarczą w całej Europie, a także i na świecie. Producenci zmuszeni byli do zamykania fabryk i sklepów. Odbiło się to na wynikach sprzedaży i zyskach. Od czerwca sprzedaż na niektórych rynkach zaczęła ponownie rosnąć, do czego przyczyniły się strategie niektórych rządów w postaci różnorodnych zachęt. Tym razem producenci są pełni obaw przed tzw. drugą falą epidemiczną. Analitycy przewidują, że sprzedaż w Europie spadnie w tym roku o co najmniej 20%, a powrót do poziomu sprzed pandemii spodziewany jest dopiero w połowie dekady.

Wspomniane seminarium branżowe ACEA, nazwane Putting the EU auto industry back on track post-COVID odbędzie się już 20 października. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
David Tonizza z FDA wygrał w otwierającym wyścigu 2020 F1 Esports Series
Next post
Dziś startujemy w 12-godzinnym wyścigu Bathurst

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Mike Manley zaproponuje na seminarium ACEA, jak ożywić europejski rynek