fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

David Tonizza z FDA wygrał w otwierającym wyścigu 2020 F1 Esports Series

David Tonizza z FDA wygrał w otwierającym wyścigu 2020 F1 Esports Series

David Tonizza udowodnił, dlaczego tytuł mistrzowski wciąż należy do niego, wygrywając drugi wyścig w rundzie otwierającej sezon 2020 F1 Esports Series. To było właśnie to, czego potrzebował kierowca FDA Hublot Esports Team. Triumfował w GP Wietnamu na ulicznym torze Hanoi po tym, jak we wcześniejszym wyścigu rozbił się na początku rywalizacji na torze w Bahrajnie. Enzo Bonito nie zdobył żadnych punktów na torze Sakhir, za to na Hanoi dojechał 7.

Tonizzie w Wietnamie zabrakło 0,003 sekundy do zdobycia pole position. Mimo to Włoch nie poddawał się i dzielnie walczył o triumf. Rywalizacja była zacięta do samego końca – kierowcy w czołówce bardzo często wymieniali się pozycjami. Na przedostatnim okrążeniu francuski kierowca Fabrizio Donoso objął prowadzenie, które w połowie ostatniego „kółka” stracił na rzecz Davida. 

FDA jest zadowolone z rezultatów, zważywszy na trudne okoliczności. Obaj kierowcy zajęli odległe miejsca w sesji kwalifikacyjnej do wyścigu na torze Sakhir – David był 9., a Enzo 11. Za taki stan rzeczy częściową winę ponoszą problemy z połączeniem internetowym. Później nie było wcale lepiej. Tonizza na drugim okrążeniu został uderzony przez Manuela Biancolillego z AlphaTauri. Na domiar złego uszkodzenia wymagały zjazdu do alei serwisowej. Pit stop trwał aż 6 sekund. David gonił resztę stawki z odległego 20. miejsca, ale już wtedy jego szanse na dobry rezultat były zaprzepaszczone. Niewielkim pocieszeniem było przyznanie 5-sekundowej kary dla sprawcy incydentu. Dowodem na potencjał Davida był fakt, że to on wykręcił najszybsze okrążenie w trakcie trwania sesji wyścigowej. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
MC20 i modele Trofeo ruszają w trasę po Ameryce Północnej
Następny wpis
Mike Manley zaproponuje na seminarium ACEA, jak ożywić europejski rynek

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

David Tonizza z FDA wygrał w otwierającym wyścigu 2020 F1 Esports Series