fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

David Tonizza z FDA wygrał w otwierającym wyścigu 2020 F1 Esports Series

David Tonizza z FDA wygrał w otwierającym wyścigu 2020 F1 Esports Series

David Tonizza udowodnił, dlaczego tytuł mistrzowski wciąż należy do niego, wygrywając drugi wyścig w rundzie otwierającej sezon 2020 F1 Esports Series. To było właśnie to, czego potrzebował kierowca FDA Hublot Esports Team. Triumfował w GP Wietnamu na ulicznym torze Hanoi po tym, jak we wcześniejszym wyścigu rozbił się na początku rywalizacji na torze w Bahrajnie. Enzo Bonito nie zdobył żadnych punktów na torze Sakhir, za to na Hanoi dojechał 7.

Tonizzie w Wietnamie zabrakło 0,003 sekundy do zdobycia pole position. Mimo to Włoch nie poddawał się i dzielnie walczył o triumf. Rywalizacja była zacięta do samego końca – kierowcy w czołówce bardzo często wymieniali się pozycjami. Na przedostatnim okrążeniu francuski kierowca Fabrizio Donoso objął prowadzenie, które w połowie ostatniego „kółka” stracił na rzecz Davida. 

FDA jest zadowolone z rezultatów, zważywszy na trudne okoliczności. Obaj kierowcy zajęli odległe miejsca w sesji kwalifikacyjnej do wyścigu na torze Sakhir – David był 9., a Enzo 11. Za taki stan rzeczy częściową winę ponoszą problemy z połączeniem internetowym. Później nie było wcale lepiej. Tonizza na drugim okrążeniu został uderzony przez Manuela Biancolillego z AlphaTauri. Na domiar złego uszkodzenia wymagały zjazdu do alei serwisowej. Pit stop trwał aż 6 sekund. David gonił resztę stawki z odległego 20. miejsca, ale już wtedy jego szanse na dobry rezultat były zaprzepaszczone. Niewielkim pocieszeniem było przyznanie 5-sekundowej kary dla sprawcy incydentu. Dowodem na potencjał Davida był fakt, że to on wykręcił najszybsze okrążenie w trakcie trwania sesji wyścigowej. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
MC20 i modele Trofeo ruszają w trasę po Ameryce Północnej
Next post
Mike Manley zaproponuje na seminarium ACEA, jak ożywić europejski rynek

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

David Tonizza z FDA wygrał w otwierającym wyścigu 2020 F1 Esports Series