fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto Lamborghini Sian Roadster – powstanie 19 egzemplarzy

Oto Lamborghini Sian Roadster – powstanie 19 egzemplarzy

Lamborghini pokazało Siána Roadstera. To najmocniejszy samochód bez dachu w historii producenta z Sant’Agata Bolognese. Wyprodukowanych zostanie zaledwie 19 sztuk i wszystkie już zostały sprzedane.

Podobnie, jak w przypadku coupe, tak i tutaj serce stanowi 6,5-litrowy silnik wolnossący, połączony z 48-woltową jednostką elektryczną „wkomponowaną” w automatyczną skrzynię biegów. Łączna moc układu wynosi 819 KM. Sprint od 0 do 100 km/h trwa mniej niż 2,9 s, a prędkość maksymalna przekracza 350 km/h. 

Co ciekawe, Sián nie magazynuje energii przy pomocy akumulatora, tylko superkondensatora, który jest podobno trzykrotnie wydajniejszy. Ten ostatni element waży zaledwie 34 kilogramy. Stosunek mocy do masy także imponuje – na każde dwa kilogramy przypada jeden koń mechaniczny. Sam system hybrydowy ułatwia manewrowanie oraz pozwala np. na cofanie przy wykorzystaniu energii elektrycznej.

Crafted by Lean

Dzięki zastosowaniu specjalnego układu hamulcowego możliwe jest odzyskiwanie energii i zasilanie superkondensatora. Magazynowana moc dostępna jest niezwłocznie przy prędkości do 130 km/h, co poprawia osiągi o około 10%. Stefano Domenicali po raz kolejny podkreślił, że ta nowoczesna technologia to przyszłość marki:

Innowacyjny hybrydowy układ napędowy Siána zwiastuje kierunek rozwoju supersportowych samochodów Lamborghini, a Sián Roadster potwierdza pragnienie stworzenia Lamborghini o najwyższym standardzie, gdy zmierzamy ku nowym, wymagającym rozwiązaniom jutra.

Wszystkie egzemplarze zostaną dostosowane zgodnie z życzeniami klientów i przy współpracy z ekipą Ad Personam

Fani tego modelu mogą zdecydować się na zakup znacznie tańszego i wciąż dostępnego Siána Lego Technic

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Robert Kubica pojedzie w sesji treningowej GP Styrii
Next post
Kawalkada Maserati

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Oto Lamborghini Sian Roadster – powstanie 19 egzemplarzy