fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Robert Kubica pojedzie w sesji treningowej GP Styrii

Robert Kubica pojedzie w sesji treningowej GP Styrii

Rezerwowy kierowca ekipy Alfa Romeo Racing ORLEN Robert Kubica – zasiądzie za kierownicą bolidu C39 Antonio Giovinazziego podczas pierwszej sesji treningowej (10 lipca w godzinach 11:00-12:30) w ramach GP Styrii. 

Frederic Vasseur liczy na to, że tak doświadczony zawodnik podzieli się z drużyną cennymi wskazówkami dotyczącymi samochodu. Polski kierowca jest w pełni świadomy wszystkiego, co zostało omówione na spotkaniach inżynierskich i podczas każdej sesji – uzbrojony w tę wiedzę będzie mógł wspomóc ekipę w dalszym rozwoju bolidu.

Robert Kubica cieszy się na powrót za kierownicę C39:

Z niecierpliwością czekam na powrót do akcji w ten weekend, zwłaszcza po długiej przerwie, którą musiał obserwować cały świat sportów motorowych. Moim celem, jak zawsze, jest dostarczenie jak największej ilości danych dla naszych inżynierów i przekazanie im mojej opinii z kokpitu. Ten weekend będzie dla wszystkich całkiem nowym doświadczeniem – wyścig odbędzie się w tym samym miejscu, co kilka dni temu, więc będzie to kwestia dopracowania wszystkich danych, które zebraliśmy w trakcie Grand Prix Austrii i przetestowania poprawek, które chcemy wprowadzić do samochodów.

Osobiście podoba mi się ten tor i nie mogę się doczekać, aż w piątek zasiądę w samochodzie. To wymagające, a odnalezienie tzw. „sweet spot” z ustawieniami jest skomplikowane – w pierwszej połowie okrążenia potrzeba dobrych prędkości maksymalnych, z dobrą stabilnością hamowania, ale z drugiej strony potrzeba sporo siły docisku, aby stracić jak najmniej czasu w szybkich zakrętach. Musisz znaleźć kompromis i nie zawsze jest to łatwe – i dlatego tak ważne jest korzystanie z każdej sesji.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
FIA Formuła 2 – trzy podia dla uczestników programu FDA
Następny wpis
Oto Lamborghini Sian Roadster – powstanie 19 egzemplarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Robert Kubica pojedzie w sesji treningowej GP Styrii