fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Poloński i Sitek startują w Rajdzie Polski w Abarthcie 124

Poloński i Sitek startują w Rajdzie Polski w Abarthcie 124

76. Rajd Polski odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2019 roku, czyli od piątku do niedzieli. To czwarta runda ERC i trzecia Abarth Rally Cup. W ramach tej ostatniej rywalizacji udział w wydarzeniu weźmie polska ekipa – Dariusz Poloński i Łukasz Sitek.

Pierwsza w historii edycja Rajdu Polski miała miejsce w 1921 roku. W zeszłym roku w kraju nad Wisłą w kategorii R-GT triumfował zespół Bernini Rally Team w Abarthcie 124. Jednak tegoroczne wydanie tej imprezy będzie nieco inne ze względu na zmienioną, szybszą trasę, którą można pokonać ze średnią prędkością przekraczającą 100 km/h. Abarth twierdzi, że takie warunki tym bardziej podkreślą walory doskonale wyważonego Abartha 124 i jego świetnej trakcji. Pojazd na rok 2019 doczekał się specyfikacji dostosowanej na żwir.

Rajd Polski będzie również ostatnim takim wydarzeniem w kalendarzu Giovanniego Bernacchiniego, dyrektora sportowego marki Abarth, który realizuje swoje sportowe cele.

Luca Napolitano, szef EMEA Fiat i Abarth Brands, wyraził słowa szacunku dla Bernacchini:

Chcę podziękować Giovanniemu, ponieważ wspierał rozwój naszego projektu rajdowego swoim międzynarodowym doświadczeniem i osiągnął cele, które postawiliśmy sobie na początku współpracy: start w ERC, pokazanie osiągów i niezawodności 124 Rally w wielu krajach europejskich, z ponad 40 międzynarodowymi sukcesami i pucharem FIA R-GT, a tym samym przyczynienie się do rozwoju wartości naszej marki.

Giovanni Bernacchini w samych superlatywach wypowiedział się o Rajdzie Polski: 

Wybrałem rajd w miejscu, w którym czuję się jak w domu – Rajd Polski – aby zakończyć to, co uważam za bardzo pozytywne doświadczenie. Dla mnie Abarth wiele znaczy: zacząłem jako kierowca w Fiat Abarth Cinquecento Trophy, z możliwością zaprezentowania się i zostania profesjonalistą. Dziś, po osiągnięciu wyznaczonych celów, wracam do rodziny dziękując Abarthowi i Luce Napolitano za drogę, którą wspólnie przebyliśmy.

Na starcie Rajdu Polski pojawią się dwie drużyny zajmujące czołowe pozycje w Abarth Rally Cup: Andrea Nucitę z Aliną Pop z zespołu Bernini, zajmująca pierwsze miejsce z 37 punktami oraz polską ekipę w składzie Dariusz Poloński i Łukasz Sitek z Rallytechnology.

O swoim nastroju przed rywalizacją opowiedział Andrea Nucita: 

Mam zamiar zademonstrować konkurencyjność Abartha 124 Rally na szutrze, zwłaszcza na szybkich odcinkach, na których możemy wejść na ambicję samochodom z napędem na obie osie.

Dariusz Poloński liczy na dobry wynik: 

Po pierwszych dwóch rundach chyba zrozumiałem, jak prowadzić Abartha 124 Rally i w moim kraju wierzę, że uda mi się osiągnąć dobry wynik, zwłaszcza w kontekście Abarth Rally Cup.

Rajd Polski wystartuje z Mikołajek w piątek 28. o godz. 16.00 i tego samego dnia odbędzie się pierwszy odcinek specjalny na trasie wewnątrz miasta. W sobotę 29 czerwca rozpocznie się etap drugi, i to już o godzinie 7:45; zostanie zakończony 11 godzin później, po 8 etapach specjalnych. W niedzielę rywalizacja potrwa od 8:15 do 15:30. Łącznie trasa mierzy długość 658 km, z czego 201 km przypada na 15 odcinków specjalnych.

Wcześniej kierowcy rywalizowali w Rally Islas Canarias i Rally Liepaja.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Polska premiera Ferrari F8 Tributo
Następny wpis
Dziś 90-minutowy wyścig na Spa-Francorchamps

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Poloński i Sitek startują w Rajdzie Polski w Abarthcie 124