fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari F8 Tributo sportowym kobiecym samochodem roku

Ferrari F8 Tributo sportowym kobiecym samochodem roku

Jurorzy konkursu Women’s World Car of the Year (WWCOTY) ogłosili zwycięzców edycji 2020 w dziewięciu różnych kategoriach. Wśród aut sportowych wygrało Ferrari F8 Tributo.

O ostatecznych wynikach zadecydowało grono składające się wyłącznie z kobiet i liczące 50 dziennikarek z 38 krajów mieszczących się na 5 kontynentach. W każdej kategorii zawężono wybór do trzech pojazdów, by ostatecznie wybrać najlepszy z nich. W plebiscycie mogły brać auta zaprezentowane od stycznia do grudnia 2020 roku. Zorganizowanie najświeższej edycji było znacznie bardziej wymagające ze względu na sytuację epidemiczną, o czym możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie:

W tym roku głosowanie było bardziej skomplikowane ze względu na pandemię, która ograniczyła zdolność każdego jurora do testowania samochodów. Pomimo wyzwań jurorzy podjęli dodatkowy wysiłek, aby wsiąść za kierownicę tych pojazdów i ocenić je w ramach głosowania.

Ale to nie koniec plebiscytu. Spośród zwycięzców każdej kategorii wyłoniony zostanie Samochód Roku 2020. Laureata poznamy 8 marca 2021 roku. Niestety organizatorzy nie wyjaśnili, jakie czynniki ostatecznie zadecydowały o wyborze najlepszych pojazdów. Co najwyżej możemy obejrzeć zdjęcia jurorek na Instagramie lub przeczytać o każdej z nich elaborat na oficjalnej stronie womensworldcoty.com.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
FCA Heritage otwiera nowe punkty we Włoszech
Next post
Dane sugerują, że bolidy Ferrari odzyskały sporo prędkości na prostych

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari F8 Tributo sportowym kobiecym samochodem roku