fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Powrót Pirelli Cinturato CN12 do wyposażenia Countacha LP500

Powrót Pirelli Cinturato CN12 do wyposażenia Countacha LP500

Firma Pirelli po 50-letniej przerwie ponownie wyprodukowała oponę CN12, oryginalnie zastosowaną w prototypie Countacha LP 500 z 1971 roku. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania prywatnego kolekcjonera Lamborghini.

W najnowszym zrekonstruowanym Countachu zastosowano takie same opony, również w rozmiarze 245/60 R14 z przodu i 265/60 R14 z tyłu. Zachowano przy tym wzór bieżnika, przy czym zdecydowano się na zastosowanie innej mieszanki i struktury, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa.

Ponadto, w ramach współpracy z Automobili Lamborghini, Pirelli udostępniło swój tor Vizzola Ticino, gdzie Polo Storico, po 25 tysiącach godzin pracy potrzebnych do odbudowy, miało okazję przetestować LP 500 przed jego oficjalną prezentacją w Villa d’Este: podobnie, jak w przypadku testów przeprowadzanych na drodze w celu zatwierdzenia prac renowacyjnych klasycznych samochodów Lamborghini, zanim zostaną zwrócone właścicielom. Miejsce na torze zostało również wybrane do oficjalnej prezentacji samochodu kolekcjonerowi, pozwalając mu doświadczyć emocji związanych z przejażdżką kilku okrążeń po torze.

Giuliano Cassataro, dyrektor Polo Storico, podsumował dzień testowy: 

Testy i próby na torze potwierdziły, że Countach LP 500 jest nie tylko piękny, ale również funkcjonalny, a większy rozmiar opon w porównaniu do standardowych LP 400 (40 milimetrów więcej z przodu i 50 z tyłu) nadaje samochodowi atrakcyjną i dobrze wyważoną estetykę która sprawia, że jest on nadal bardzo nowoczesny, nawet pół wieku po swoim debiucie. Uznaliśmy, że ważne jest, aby uczcić ten fakt razem z klientem, a także podzielić się emocjami związanymi z oglądaniem go w ruchu z dostawcami, którzy poświęcili tak wiele godzin pracy na jego stworzenie.

LP 500 został wystawiony do 15 listopada i można go podziwiać osobiście w Muzeum MUDETEC w Sant’Agata Bolognese. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Charles 4., Carlos 7. w GP USA
Next post
Marcello Gandini nie pochwala Countacha LPI 800-4

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Powrót Pirelli Cinturato CN12 do wyposażenia Countacha LP500