fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Prezydent Włoch wsiadł do Lancii Flaminii podczas Festa della Repubblica

Prezydent Włoch wsiadł do Lancii Flaminii podczas Festa della Repubblica

2 czerwca 2024 roku, w Święto Narodowe Włoch, upamiętniające narodziny Republiki Włoskiej w 1946 roku, prezydencka Lancia Flaminia, zgodnie z tradycją, towarzyszyła Prezydentowi Republiki w paradzie wojskowej, mijając niektóre z kultowych miejsc stolicy.

Od 1961 roku prezydencka Lancia Flaminia jest oficjalnym samochodem prezydenta Republiki Włoskiej. Zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 1957 roku i wyposażona w 2,5-litrowy silnik V6, Lancia Flaminia wyróżniała się jako okręt flagowy z prestiżowymi wnętrzem i wykończeniem

Aby podążać za udanymi wynikami sprzedaży, model został szybko wzbogacony o specjalne serie wykonane przez producentów nadwozi, a następnie w 1961 roku Pinin Farina wyprodukował prezydencki kabriolet z długim rozstawem osi, znany jako 335”, wskazujący wymiary rozstawu osi w centymetrach. Landaulet – typowe nadwozie oficjalnych samochodów z twardym dachem nad przednimi siedzeniami i otwartym dachem z tyłu – został wyprodukowany tylko w liczbie czterech egzemplarzy, wszystkie wyposażone w specjalną podłogę, ministerialne niebieskie barwy, prestiżową czarną skórzaną tapicerkę Connolly, interkom i pięć tylnych siedzeń.

Pierwszym VIP-em przewiezionym w nowym oficjalnym samochodzie była królowa Elżbieta II, a następnie takie osobistości, jak John F. Kennedy, Charles de Gaulle oraz wielu innych polityków, głów państw i władców. W ten sposób stała się ambasadorem włoskiego ducha na całym świecie.

Prezydencka Lancia Flaminia jest jednym z dziewięciu samochodów, które zainspirowały projekt przyszłych pojazdów marki pod względem opływowych kształtów, aerodynamiki i zrównoważonego rozwoju.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Szwajcarska firma oferuje konwersję na skrzynię ręczną do Alf Romeo 8C
Next post
Pininfarina to nie tylko samochody

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Prezydent Włoch wsiadł do Lancii Flaminii podczas Festa della Repubblica