fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Rossetti ponownie na polskich szutrach

Rossetti ponownie na polskich szutrach

Do Polski  przyjeżdżają po raz kolejny Luca Rossetti i Matteo Chiarcossi startujący samochodem Abarth Grande Punto S2000. To dwukrotni Mistrzowie Europy z lat 2008 i 2010 (a także od kilku dni Wicemistrzowie Włoch 2011).  W tym sezonie triumfowali już w rajdach Chorwacji i Bułgarii, byli też drudzy w Rally Mille Miglia i trzeci w “Rali Vinho da Madeira". Tym razem celem Włochów jest 68. Rajd Polski (23-25.09) oraz punkty, których potrzeba Im do wygrania tegorocznego cyklu ERC (European Rally Championship).   

Mistrzostwa Europy 2011 zbliżają się do końca. Po ośmiu dotąd rozegranych rundach Luca Rossetti zajmuje mocne drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ERC. Kierowca Abartha w tym sezonie wziął udział tylko w pięciu rajdach ERC, ale do przejęcia prowadzenia w “generalce" brakuje Mu zaledwie trzech punktów. Rossetti pod Mikołajkami pojedzie z numerem jeden:  – Nie będę ukrywać, że postaramy się pojechać na 200 procent. Cel to zdobyć jak najwięcej punktów i wysoko finiszować, bo bez tego tak bliska wizja mistrzostwa zacznie się oddalać. Taktyka? “Pełnym ogniem od startu do mety, ale z głową", bo do końca sezonu nie ma wiele czasu. Poza Rajdem Polski w kalendarzu Mistrzostw Europy zostają nam tylko dwa rajdy.

Pilotem włoskiego kierowcy na “Polskim" będzie – można powiedzieć, że tradycyjnie – Matteo Chiarcossi. Włosi będą rywalizować samochodem Abarth Grande Punto S2000, który został przygotowany w rajdowej stajni Procar. – Wasz rajd jest po pierwsze trudny i wymagający, po drugie – macie dobrych, doświadczonych i znających te szutry kierowców – mówi Chiarcossi. – Pamiętam “Polski" sprzed roku. Wtedy zajęliśmy czwarte miejsce w “generalce". Było naprawdę ostro, na początku jechaliśmy w czołówce, ale konkurencja okazała się mocniejsza. Tym razem też nie jedziemy na wakacje, ani na miły weekend nad jeziorem, lecz do ciężkiej pracy.

Chiarcossi bezsprzecznie ma rację. Na liście zgłoszeń 68. Rajdu Polski, prócz załogi Abartha, znajdziemy innych gości zagranicznych (np. Luca Betti – aktualny lider ERC oraz Antonin Tlusták, który w klasyfikacji ERC jest na trzeciej pozycji) oraz utytułowanych kierowców RSMP (w rajdzie wezmą udział m.in. aktualny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz, Michał Sołowow, Tomasz Kuchar, Maciej Oleksowicz – dobrze znany Rossettiemu. Swoją obecność potwierdził również niegdysiejszy Mistrz Europy i obecny kierowca cross country, Krzysztof Hołowczyc)

Zdjęcia: Fiat

Poprzedni wpis
Podsumowanie IAA we Frankfurcie
Następny wpis
Czy Włochy to pępek świata?

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Rossetti ponownie na polskich szutrach