fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Sensacyjna wiadomość z Monaco! Ucieszycie się!

Sensacyjna wiadomość z Monaco! Ucieszycie się!

Stolica Polski była w tym roku jednym z sześciu miast startowych czternastej edycji Rajdu Monte Carlo Samochodów Historycznych.


Z Placu Teatralnego na trasę rajdu wyruszyło aż 98 załóg, w tym 8 polskich. Organizacja startu w Warszawie, a także punktu tankowania we Wrocławiu zostały bardzo wysoko ocenione przez Automobilklub Monako, który w tych dniach zwrócił się z prośbą do Polskiego Związku Motorowego o podjęcie się tego samego zadania w 2012 roku.

"Tegoroczny start historycznego Monte Carlo w Warszawie spotkał się z wielkim zainteresowaniem zawodników oraz kibiców. Stolicę Polski jako miejsce startu wybrało blisko sto załóg i dzięki temu fani sportów motorowych, a także motoryzacji mogli podziwiać wspaniałe, rzadko już dziś widywane modele samochodów. Było to możliwe również dzięki życzliwości władz naszej stolicy, z którymi współpraca układa się znakomicie. Prośba Automobilklubu Monako to dowód uznania i powód do dumy dla organizatorów z Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Polski. Z przyjemnością podejmiemy kolejne wyzwanie, które stanowi także znakomitą promocję Warszawy i Polski. Warto pamiętać, że zawodnicy startujący w rajdach historycznych to ludzie sukcesu. Są wśród nich czynni przed laty kierowcy rajdowi, ale również architekci, lekarze, profesorowie wyższych uczelni, bankowcy czy przedstawiciele biznesu. To dzięki nim Warszawa zdecydowanie zwyciężyła w rankingu popularności miast startowych. Mam nadzieję, że podobnie będzie w przyszłym roku" – powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

XV Rallye Monte-Carlo Historique zostanie rozegrany w dniach 28 stycznia – 4 lutego 2012 roku, a uroczysty start z Warszawy nastąpi w niedzielę, 29 stycznia.

Previous post
Legendarne V12 z Lamborghini
Next post
Alfisti podziękowali Mediolanowi

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Sensacyjna wiadomość z Monaco! Ucieszycie się!