fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Stellantis wygrał zamówienie na 250 000 samochodów od wypożyczalni Sixt

Stellantis wygrał zamówienie na 250 000 samochodów od wypożyczalni Sixt

Stellantis dostarczy aż 250 000 samochodów wypożyczalni Sixt, wśród których mają być auta osobowe, SUV-y i pojazdy dostawcze marek takich jak: Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Fiat, Jeep, Opel, Peugeot, Ram i Maserati. Informacja obiegła media kilka tygodni po ogłoszeniu, że Sixt rezygnuje z aut marki Tesla w swojej flocie.

Pierwsze dostawy w ramach wielomiliardowego zamówienia rozpoczną się w pierwszym kwartale 2024 roku. Auta mają być napędzane jednostkami spalinowymi, hybrydowymi typu plug-in, jak i w pełni elektrycznymi. Trafią do floty wypożyczalni w Europe i Ameryce Północnej na przestrzeni najbliższych trzech lat. 

Firmy wynajmujące samochody zmieniają plany dodawania pojazdów elektrycznych do swoich flot ze względu na wysokie koszty napraw i niską wartość odsprzedaży. Sixt poinformował w grudniu, że będzie wycofywał Teslę częściowo dlatego, że obniżki cen producenta pojazdów elektrycznych spowodowały spadek wartości używanych samochodów.

Rzecznik Sixt stwierdził, że zamówienie Stellantis nie jest związane z decyzją firmy o sprzedaży Tesli. Gigant świadczący usługi na rynku najmu – Hertz Global Holdings – w tym miesiącu przedstawił plan pozbycia się aż jednej trzeciej swojej floty pojazdów elektrycznych w USA, powołując się na słaby popyt i wysokie koszty napraw.

Firma oferowała na swojej stronie internetowej sedany Tesla Model 3 za mniej niż 18 000 USD, wskazując, jak bardzo jej samochody straciły na wartości. Sixt nadal planuje zelektryfikować aż 90% swoich pojazdów w Europie do końca dekady. W 2022 roku firma podpisała umowę na zakup aż 100 000 pojazdów elektrycznych chińskiej firmy BYD w ciągu najbliższych sześciu lat.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Rusza druga edycja ForzaItalia.pl Driver Academy
Next post
Policja z Dubaju dodała do swojej floty Urusa Performante

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Stellantis wygrał zamówienie na 250 000 samochodów od wypożyczalni Sixt