fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Policja z Dubaju dodała do swojej floty Urusa Performante

Policja z Dubaju dodała do swojej floty Urusa Performante

Dealer Lamborghini Dubai kontynuuje udaną współpracę z dubajską policją, dostarczając Urusa Performante przed końcem 2023 roku, w którym przypadała 60. rocznica powstania włoskiej marki z Sant’Agata Bolognese.

Podczas specjalnej ceremonii, która odbyła się na Dubai Airshow 2023, Paolo Sartori, szef regionalny Automobili Lamborghini na Bliskim Wschodzie i w Afryce, przekazał kluczyki do superSUV-a generałowi dywizji Ahmedowi Mohammedowi bin Thani, pełniącemu obowiązki komendanta policji w Dubaju. Paolo Sartori dodał: 

Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z dubajską policją, wspierając ją w jej kluczowej misji bezpieczeństwa publicznego. Po dostarczeniu Urusa do policji w 2022 roku, ta nowa edycja Urusa Performante będzie wykorzystywana do wykonywania szeregu obowiązków publicznych, a przede wszystkim pomoże zwiększyć bezpieczeństwo miasta, a ta inicjatywa jeszcze bardziej zademonstruje wieloletnią obecność naszej marki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wyposażony w silnik V8 twin-turbo o mocy 666 KM i momencie obrotowym 850 Nm przy prędkości obrotowej silnika od 2300 do 4500 obr/min, Urus Performante gwarantuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy i prędkość maksymalną 306 km/h.

Dostosowany do potrzeb policji Urus Performante wszedł do służby w policji w Dubaju po okresie przygotowań i modyfikacji samochodu w celu dostosowania go do wymogów pracy. Kolorystyka łączy klasyczną zieleń z bielą, a na masce i bocznych drzwiach umieszczono logo policji. Tylny spojler jest wyposażony w niebieską listwę świetlną LED 360° połączoną z syreną elektryczną. Przedział pasażerski został z kolei wyposażony w różne niezbędne elementy dla dubajskiej policji, w tym opancerzoną skrzynkę na broń, składany wyświetlacz, specjalny schowek w bagażniku do przechowywania sprzętu serwisowego i defibrylator do udzielania pierwszej pomocy.

Komentując ceremonię, generał Ahmed Mohammed bin Thani, pełniący obowiązki komendanta policji w Dubaju, wyraził uznanie dla współpracy z Lamborghini Dubai: 

Wydajny super SUV został dodany w ramach wysiłków policji w Dubaju, aby zwiększyć liczbę funkcjonariuszy patrolowych w całym Dubaju. Nowy Lamborghini Urus Performante wesprze dubajską policję w jej dążeniu do lepszej obsługi mieszkańców, utrzymania bezpieczeństwa społecznego i ochrony oraz świadczenia usług w popularnych miejscach turystycznych.

Co ciekawe, nieco wcześniej włoską flotę policyjną również zasilił Urus Performante.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Stellantis wygrał zamówienie na 250 000 samochodów od wypożyczalni Sixt
Next post
31 stycznia 2024 roku Fiat 500 Spiaggina Boano trafi na aukcję

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Policja z Dubaju dodała do swojej floty Urusa Performante