fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Szwajcarska precyzja w Lambo

Szwajcarska precyzja w Lambo

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Blancpain Edition to wynik współpracy z producentem zegarków Blancpain.  Model ten powstał w celu uczczenia sukcesu pucharu Lamborghini Blancpain Super Trofeo.
Blancpain to właściwy wybór, ten producent zegarków jest bardzo dobrze znaną marką wśród kolekcjonerów. Firma powstała w 1735 roku i jest jednym z najstarszych producentów luksusowych zegarków.  Zapewne już niedługo Blacpain zaprezentuje limitowaną edycję zegarka Lamborghini.
Wracając do samochodu limitowana wersja została odpowiednio doprawiona, dzięki czemu jest ostrzejsza od standardowej. O ile w przypadku tego samochodu możemy mówić o standardzie…. 
Przeróbką najbardziej rzucającą się w oczy jest ogromny spoiler zainstalowany na tyle pojazdu oraz nowy wzór felg, pod którymi kryją się ceramiczne tracze hamulcowe. By spotęgować “funkcję magnetycznego ściągania gapiów” dołożono karbonowe dodatki: dyfuzory i lusterka. Samochód zdobią dyskretne logtypy producenta zegarków, zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzu. 
Jednak najistotniejsze zmiany są niewidoczne. W Blacpain Edition odnajdziemy silnik z wersji Superleggera, jednostka ta posiada 10 cylindrów w układzie V i legitymuje się pojemnością 5.2 litra.  Dzięki czemu rozwija moc 570 KM.
Pomimo niskiej masy, Lambo nie uniknęło liposukcji. To coraz bardziej popularny zabieg i nawet szczupłe kobiety decydują się na niego. Teraz waga prezentowanego Lamborghini wynosi 1340 kg, a jak wiemy niska masa to jeszcze lepsze osiągi. Setka na liczniku pojawia się już po 3,4 sekundy, a wskazówka prędkościomierza pnie się do góry bez zawahania, by zatrzymać się na prędkości 320 km/h.
Samochód już niedługo zobaczymy w Paryżu, wtedy też przekonamy się, czy obok niego zostanie wystawiona limitowana edycja zegarka firmy Blancpain.
Tekst: Piotr Szymański/orange.pl
Poprzedni wpis
Il Ponte poleca
Następny wpis
Znajdź 84 różnice...

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Szwajcarska precyzja w Lambo