fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tipo we włoskiej służbie mundurowej

Tipo we włoskiej służbie mundurowej

Będąc we Włoszech ma się nieodparte wrażenie, że mocno wspierają oni swój własny przemysł. Wystarczy spojrzeć na ulice. Brylują tu samochody włoskiego koncernu FCA – Fiat, Alfa Romeo, a nawet Lancia. To nic innego, jak wspieranie rodzimego rynku motoryzacyjnego. Bacznie przyglądając się samochodom zwróciłem uwagę, że wspomniane pojazdy należą nie tylko do osób prywatnych (czy jak kto woli firm) – również rząd i instytucje rządowe pokazują swoje zaangażowanie we wzrost sprzedaży.

Jednym z ostatnich przykładów jest zamówienie Głównej Komendy Korpusu Karabinierów w Rzymie. Do służby w celach zwiększenia bezpieczeństwa i porządku publicznego dołączył właśnie najnowszy hatchback Fiata – Tipo. Zamówione samochody charakteryzują się ciemnoniebieskim kolorem. Zgodnie ze złożonym zamówieniem każdy wyposażony jest w światła błyskowe pojazdu uprzywilejowanego, uchwyt na policyjne pałki, policyjny lizak, zaawansowany system radiowy z mikrofonem, czy wysuwany z tyłu składany stolik wraz z oświetleniem.

Pod maską Tipo znajdziemy dobrze znany silnik diesla z serii Multijet II o pojemności 1,3 l i mocy 95 KM. W październiku 2017 r. pierwszy z 500 zamówionych egzemplarzy trafił na ulice Rzymu.

Oprócz wspomnianego wyżej Tipo w ostatnim czasie Główna Komenda Korpusu Karabinierów wzbogaciła się o najmocniejszą Giulii – Quadrifoglio.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA

Previous post
Auto Moto d'Epoca już w tym tygodniu
Next post
FCA w Europie – dalszy ciąg wzrostu sprzedaży

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Tipo we włoskiej służbie mundurowej