fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

„Trzej królowie” Nordschleife będą gwiazdami wystawy Mythos Alfa Romeo

„Trzej królowie” Nordschleife będą gwiazdami wystawy Mythos Alfa Romeo

Legendarne zwycięstwa, niezapomniane modele i wielkie kamienie milowe w historii Alfy Romeo – tak w skrócie można opisać wystawę Mythos Alfa Romeo w Technik Museum w Sinsheim z okazji 110. rocznicy powstania mediolańskiego przedsiębiorstwa. 

Wystawa skupia się na sportowych modelach. Łącznie pokazanych zostanie 40 najbardziej rozpoznawalnych samochodów, ale nie zostaną one zaprezentowane jednocześnie, tylko rotacyjnie. Na pierwszy ogień idą trzy współczesne samochody, które zapisały się na kartach historii ze względu na rekordy ustawione na torze Nürburgring Nordschleife.

W 2013 roku Alfa Romeo 4C w wersji eksperymentalnej, prowadzona przez Horsta Von Saurma, wyznaczyła najszybszy czas okrążenia dla samochodu o mocy poniżej 250 KM. Dystans 20,8 km pokonała w czasie 8 minut i 4 sekundy, pokonując wiele znacznie mocniejszych pojazdów.

Następnie w 2015 roku wszystkie oczy zwrócone były na Giulię Quadrifoglio z ręczną skrzynią biegów. Kierowca testowy Fabio Francia pokonał północną pętlę Nürburgringu w czasie 7 minut i 39 sekund, ustanawiając tym samym najszybszy czas wśród wszystkich seryjnie produkowanych sedanów. Wkrótce poprawił swój własny czas o 7 sekund prowadząc Giulię Quadrifoglio wyposażoną w 8-biegową skrzynię automatyczną. I właśnie ten model zostanie pokazany na wystawie. 

Dwa lata później, we wrześniu 2017 roku, Fabio Francia po raz kolejny pobił rekord, ale tym razem w Stelvio Quadrifoglio. Przejechał Nordschleife w 7:51.7 minuty, dzięki czemu Alfa Romeo zyskała tytuł najszybszego produkcyjnego SUV-a na świecie, pokonując poprzedniego rekordzistę o 8 sekund.

Te trzy samochody wraz z innymi klasykami Alfy Romeo są prezentowane w Muzeum Technik do końca lipca 2020 roku. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Technik Museum. Zgodnie z aktualnymi danymi wystawa jest otwarta 365 dni w roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18, a w soboty i niedziele od 9 do 19.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Dziś runda na brazylijskim torze Interlagos
Next post
Mario Andretti wspomina 12-godzinny wyścig w Ferrari na Sebring sprzed 50 lat

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

„Trzej królowie” Nordschleife będą gwiazdami wystawy Mythos Alfa Romeo