fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

W czerwcu urząd antymonopolowy wyda decyzję w sprawie fuzji FCA i PSA

W czerwcu urząd antymonopolowy wyda decyzję w sprawie fuzji FCA i PSA

Do 17 czerwca 2020 roku organy regulacyjne ds. ochrony konkurencji podejmą decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu proponowanej fuzji FCA z PSA Group o wartości 50 miliardów dolarów – poinformowała Komisja Europejska w poniedziałek, 11 maja 2020 roku.

Fuzja miałaby doprowadzić do utworzenia czwartego co do wielkości producenta samochodów na świecie, będącego w posiadaniu takich marek, jak m.in.: Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Jeep, Dodge, Ram, Maserati, Peugeot, Citroen, Opel, Vauxhall i DS.

Unijne organy ochrony konkurencji mogą zatwierdzić transakcję zarówno przy określeniu warunków, jak i bez nich. Mniej optymistyczny scenariusz zakłada rozpoczęcie śledztwa, które może potrwać nawet 4 miesiące.

Wiążąca umowa dotycząca fuzji została podpisana mniej więcej w połowie grudnia 2019 roku. Od tamtej pory sytuacja na rynkach świata uległa drastycznym zmianom w związku z wybuchem epidemii Covid-19. Pod koniec marca Grupa PSA wydała komunikat, w którym poinformowała o tym, że wciąż dąży do realizacji fuzji, wbrew doniesieniom francuskich mediów sugerujących, jakoby miało być inaczej. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Runda na torze Most z przygodami
Następny wpis
Charles Leclerc dojechał drugi w GP Hiszpanii

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

W czerwcu urząd antymonopolowy wyda decyzję w sprawie fuzji FCA i PSA