fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

PSA jest zdania, że fuzja z FCA pozostaje niezagrożona

PSA jest zdania, że fuzja z FCA pozostaje niezagrożona

Grupa PSA potwierdza, że wciąż chce fuzji z Fiat Chrysler Automobiles, wbrew doniesieniom francuskich mediów sugerujących inny scenariusz ze względu na problemy gospodarcze związane z wybuchem epidemii koronawirusa.

W następstwie Covid-19 zagrożone zostały warunki fuzji – według paryskiej agencji France-Presse powołującej się na wiarygodne źródło informacji. W podobnym tonie wypowiedział się dziennik finansowy Les Echos sugerując, że fuzja będzie wymagała co najmniej rewizji.

PSA i FCA podpisały protokół ustaleń w grudniu, na mocy którego fuzja miała zostać sfinalizowana na przestrzeni od 12 do 18 miesięcy. Zespoły we Francji i Włoszech pracują nad szczegółami operacji, przy czym są zależne od organów ochrony konkurencji i zobligowane przedstawiać im dokumenty.

Zgodnie z umową udziałowcy FCA mieli otrzymać specjalne dywidendy w wysokości 5,5 mld euro, zaś udziałowcy PSA – 46% udziałów w spółce Faurecia, francuskim dostawcy. Jednak kryzys zmniejszył wartość tego ostatniego podmiotu. Kwestia proponowanych dywidend jest delikatna, ponieważ producenci samochodów starają się zachować gotówkę, aby przetrwać kryzys. Ponadto jeśli światowa gospodarka pogrąży się w recesji, firmy samochodowe mogą potrzebować pożyczek wspieranych przez rząd na pokrycie wydatków.

Jak dotychczas FCA nie komentowało najnowszych raportów, zaś PSA w kontekście kryzysu uznało spekulowanie na temat modyfikacji warunków transakcji za niestosowne. Francuskie przedsiębiorstwo oświadczyło, że jest skoncentrowane na ochronie pracowników i dóbr firmy. Wszelkie podejmowane decyzje mają zapewnić zrównoważony rozwój grupy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
4., 6. i 17. miejsca na Singapurze
Next post
Ferrari 330 GTS Pininfarina z 1967 sprzedane za ponad 1,8 mln dolarów

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

PSA jest zdania, że fuzja z FCA pozostaje niezagrożona