fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Wystawa Michaela Schumachera już otwarta

Wystawa Michaela Schumachera już otwarta

3. stycznia 2019 roku w Muzeum Ferrari zgromadzili się fani i przedstawiciele klubów Scuderia Ferrari z całej Europy, by wspólnie uczestniczyć w otwarciu wystawy Michael 50, zorganizowanej z okazji 50. urodzin wybitnego kierowcy.

Ferrari Museum przy współpracy z fundacją Keep Fighting stworzyło specjalną ekspozycję, by przedstawić historię niezwykłej kariery Michaela Schumachera w Formule 1. Niemiecki kierowca wyścigowy do dzisiaj nie ma sobie równych – zdobył 7 tytułów mistrza świata, wygrał 91 wyścigów i 155 razy stanął na podium.

Odwiedzający muzeum Ferrari będą mogli zobaczyć na żywo w Hall of Victories jedne z najważniejszych jednomiejscowych bolidów, którymi jeździł Schumacher na przestrzeni 11 lat w Scuderia Ferrari, począwszy od F310 z 1996 roku, przez F399, F2002, F2004 i na 248 F1 2006 skończywszy.

Schumachera będzie można również poznać od nieco innej, mniej znanej strony, czyli jako kierowcę testowego i rozwojowego wielu modeli produkcyjnych, w tym 430 Scuderia i Ferrari California.

Jak zaznacza przedstawicielstwo muzeum, równolegle otwarte będą dwie inne wystawy – Driven by Enzo i Passion and Legend. Szczegółowe informacje wraz z cennikiem można znaleźć na oficjalnej stronie musei.ferrari.com. Od listopada do marca muzeum otwarte jest od 9:30 do 18:00, zaś w pozostałym okresie do 19:00. Ceny zaczynają się od 17 euro dla dorosłych, 15 euro dla studentów lub osób w wieku powyżej 65 lat lub 7 euro dla „członków rodziny poniżej 19 lat”. Po zakupie biletu przez internet jest on ważny przez rok.

Nieco wcześniej fani Schumachera, przynajmniej ci zamożni, mieli okazję nabyć niegdyś należące do niego Ferrari Enzo, a także autokar IVECO, którym zwykł podróżować.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Ferrari 250 GTO
Poprzedni wpis
Ferrari 250 GTO warte więcej od złota w przeliczeniu na wagę
Następny wpis
Lamborghini Huracan EVO 2020 już jest. Ma 640 KM

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Wystawa Michaela Schumachera już otwarta