fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Załoga Poloński-Sitek wygrała przedostatnią, 5. rundę Abarth Rally Cup

Załoga Poloński-Sitek wygrała przedostatnią, 5. rundę Abarth Rally Cup

Rajd Węgier, odbywający się w dniach 22-24 października 2021, zakończył się po myśli Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka z Rallytechnology. Polska załoga odniosła swoje 5. zwycięstwo w sezonie w FIA ERC. Zespół został sklasyfikowany na czwartym miejscu ERC2 w przedostatnim rajdzie sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy FIA. Roberto Gobbin i Fabio Grimaldi (Evo Motorsport) stanęli na podium w serii zarezerwowanej dla samochodów marki Abarth, podczas gdy Martin Rada i Jaroslav Jugas (Agrotec) zostali zmuszeni do podniesienia białej flagi po OS9.

Na węgierskim asfalcie Poloński nadawał tempo pierwszego dnia, powiększając swoją przewagę nad Martinem Radą etap po etapie, ale na OS7 polski kierowca miał problem z pompą paliwa i był zmuszony do dwukrotnego postoju tracąc 3 minuty i 33 sekundy do Rady, który wysunął się na prowadzenie. W drugiej próbie drugiego dnia zwrot akcji nastąpił jednak ze strony Martina Rady, który na OS9 wypadł z drogi i musiał ponownie oddać prowadzenie Polońskiemu

Polski kierowca powiększył swoją przewagę nad Roberto Gobbinem, a także odzyskał pozycję w klasyfikacji ERC2. Cykl kontynentalny, w ramach którego rozgrywany jest Abarth Rally Cup, zakończy się między 18 a 20 listopada Rally Islas Canarias.

Ranking Abarth Rally Cup

  1. Dariusz Poloński (POL, Rallytechnology), 125
  2. Roberto Gobbin (ITA, Evo Motorsport), 51
  3. Martin Rada (CZE, Agrotec Abarth), 36

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Marcello Gandini nie pochwala Countacha LPI 800-4
Next post
Aventador LP780-4 Ultimae wyprzedany

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Załoga Poloński-Sitek wygrała przedostatnią, 5. rundę Abarth Rally Cup