fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co we włoskim klimacie w dniach 8-15.02.2010

 

 

 

 

Wielbiciele Gaetano Donizettiego nie powinni przegapić inscenizacji Lucrezii Borgii w Teatrze Wielkim. Tytułowa Lucrezia – córka papieża, trucicielka, rozpustnica – jest w istocie postacią tragiczną, rozdartą między honorem a walką o własne dziecko. Jej dramat zaskakująco dobrze wpasowuje się we współczesne realia. W roli Dona Alfonso zaśpiewa Wojciech Gierlach, jako Lucrezia – słowacka sopranistka Adriana Kohútková.
Więcej na: www.teatrwielki.pl

Opera XXI wieku to nie tylko sztuka elitarna i pasjonująca, lecz wciąż rozwijająca się hybryda, począwszy od samego sposobu przedstawiania, jak i tematów, które interpretuje. Cykl Kontrowersje Teatru Wielkiego to dyskurs na temat dzisiejszego wizerunku opery, w którym udział wezmą artyści, intelektualiści, twórcy kultury. Przypominamy, iż pierwsze spotkanie, poświęcone tematowi polityki w operze (Opera Politica), odbędzie się już 8 lutego w Teatrze Wielkim.
Więcej na: www.teatrwielki.pl

W piątek 12 lutego oraz sobotę 13-ego, Filharmonia Narodowa zaprasza Państwa na Koncert Walentynkowy. W programie między innymi utwory Gaetano Donizzetti i Giacomo Puccini.
Więcej na: www.filharmonia.pl

Zestaw Tablice czasowników włoskich + Idiomy polsko-włoskie to jedna z zimowych promocji w księgarni internetowej Wydawnictwa Naukowego PWN. Druga z książek objęta jest 50% zniżką. Serdecznie polecamy.
Więcej na:
www.ksiegarnia.pwn.pl

Książka Macieja Jońcy Głośne rzymskie przepisy karne to nakreślony w przystępnym, gawędziarskim stylu opis naj-głośniejszych procesów starożytnego Rzymu, powiązanych z anegdotami o Wiecznym Mieście. Autor książki był niedawno gościem radia TOK FM. Oprocz lektury książki, zapraszamy
Państwa do odsłuchania audycji on line.
Więcej na: www.tok.fm

Gutek Film z dumą prezentuje wydaną niedawno kolekcję Antonioni – Box Filmowy. Limitowane wydanie zawiera 8 dvd z najważniejszymi dziełami Michelangelo Antonioniego, a wśród nich debiutancką Cronaca di un amore (Kronika pewnej miłości), nagradzaną w Cannes trylogię L’avventura i docenioną na festiwalu w Berlinie La notte (Noc). Gorąco polecamy.
Więcej na:
www.empik.com

To już ostatnia szansa, by obejrzeć wystawę Piękna Wenecja w Centrum Artystycznym Radomska. Fotograficzne portrety miasta zakochanych będą dostępne dla zwiedzających do 13 lutego.
Więcej na: www.radomska13.art.pl

Włoski Instytut Kultury i wenecka Fondazione Cini w dalszym ciągu zapraszają Państwa na wystawę Eleonora Duse i kultura literacka europejska. Wystawę można oglądać w Sali Redutowej Teatru Wielkiego do 19 lutego.
Więcej na:
www.iicvarsavia.esteri.it

Musical Romeo i Julia w reżyserii Józefowicza i Stokłosy wraca na deski studia Buffo. Spektakl skupia się na różnicach między światem nastolatków i dorosłych, zderzeniem bezkompromi-sowego uczucia z bezwzględnym, komercyjnym światem dorosłych.
Więcej na: www.romeoijulia.com

www.ilponte.pl

Poprzedni wpis
Il Ponte poleca
Następny wpis
Cuore Sportivo dla początkujących - część II

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca