fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś startujemy w 90-minutowym wyścigu na Watkins Glen

Dziś startujemy w 90-minutowym wyścigu na Watkins Glen

Czwarta runda sezonu ACLeague Multiclass Series w symulatorze Assetto Corsa odbędzie się dzisiaj, 21 stycznia 2021 roku. Kierowcy rywalizować będą na torze Watkins Glen. O 18:30 rozpocznie się godzinna sesja treningowa, a o 19:30 – 30-minutowe kwalifikacje, po 15 minut dla każdej z klas. Wyścig wystartuje o 20:00 i potrwa 90 minut. Zespół ForzaItalia.pl eSports Team będzie reprezentować 5 kierowców za kierownicami Lamborghini Huracanów GT3.

Na najwyższym serwerze PRO wystartuje 4 z nich – Luka, Lucjan Próchnica, mknbl i Paweł Jarzębowski. Patryk Pyrchla zakwalifikował się z 1. miejsca na serwer SEMI. Na torze Watkins Glen samochody z Sant’Agata Bolognese nie spisują się tak dobrze, jak choćby na Daytonie, dlatego powtórzenie takiego wyniku jest niemal niemożliwe. 

Onboard z przejazdu po Watkins Glen z Luką można obejrzeć na oficjalnym kanale ForzaItalia.pl eSports Team na YouTubie:

Transmisja na żywo na kanale MotoGamesTV na YouTubie powinna rozpocząć się razem ze startem kwalifikacji (PRO):

Poniżej transmisja z SEMI:

O „uprzedzeniach” kierowców ForzaItalia.pl eSports Team możecie przeczytać w ich wypowiedziach. Na pierwszy ogień poszedł Luka:

Tor Watkins to kombinacja szybkich zakrętów i nawrotów. W tym środowisku Lamborghini nie czuje się najlepiej. Widać tu jak na dłoni, że auto nie jest stuprocentowym Włochem i niemiec musiał dorzucić swoje pięć groszy. Ciężko w samochodzie lubiącym tylko proste dopasować ustawienia pod taki rodzaj toru. Zdecydowaliśmy się na wariant dość ryzykowny. Czasy okrążeń, które teoretycznie możemy osiągnąć, są bardzo konkurencyjne, ale poskładać idealne „kółko” to wyczyn na miarę cudu. Zadanie utrudnia dość mocno uciekający tył przy najmniejszej pomyłce na dohamowaniu oraz mocno przegrzewające się opony.

Lucjan Próchnica:

Dziś w klasie GT3 szykuje się spektakl jednego aktora. Lambo zdaje się być mniej konkurencyjne niż w poprzednich rundach, a sam tor jest bardzo wymagający. Ciężko się wjeździć, jeszcze ciężej poczynić jakiekolwiek postępy. Porównując swoje czasy na strategii wyścigowej, niemal w ogóle się nie poprawiłem w stosunku do poziomu, jaki byłem w stanie osiągnąć wręcz z miejsca. Po raz kolejny liczę na powtórkę z toru Road America. Przyda się łut szczęścia w egzekwowaniu przysługującej samochodom klasy GT3 linii wyścigowej podczas manewrów dublowania w wykonaniu DPi.

mknbl:

Balans auta w większości zakrętów jest po prostu na granicy śmieszności. Dziwi mnie, że byłem w stanie złapać jakiekolwiek tempo bez większego przygotowania, a nawet mam jeszcze jakiś zapas względem prekwalifikacji, bowiem nie jechałem na 100% w dwóch ostatnich zakrętach, nie chcąc złapać obcierki o barierę. Wyścig zapowiada się bardzo ciężko. Na pojedynczych kółkach raczej nie jesteśmy najszybsi, strategicznie mamy też dość ograniczone możliwości, więc na pewno trzeba będzie się dużo bardziej postarać niż na Daytonie, aby dowieźć dobry wynik.

Paweł Jarzębowski:

Ostatni, treningowy czas, praktycznie w całości przeznaczyłem na przygotowania do wyścigów w innych ligach, rozgrywanych w Assetto Corsa Competizione. Do przestawienia się na AC zostało bardzo mało czasu. Dodatkowo, na Watkins Glen, nasze auto nie jest już tak szybkie, przez co powtórka wyniku z Daytony, może okazać się niemożliwa. Postaram się jednak przygotować jak najlepiej. Najważniejsze, to zdobyć jak najwięcej punktów dla zespołu, także cały skład, musi dojechać na jak najlepszych pozycjach, co mam nadzieję się uda.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: kadr z Assetto Corsy / Luka

Previous post
Lancia ma być marką premium, a na czele Alfy Romeo stanie nowy szef
Next post
Pierwsza runda sezonu ROS x TrueForce za nami

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Dziś startujemy w 90-minutowym wyścigu na Watkins Glen