fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Festiwal Viva l’Italia podczas Dni Łodzi

Festiwal Viva l’Italia podczas Dni Łodzi

Jedną z atrakcji dni Łodzi, które odbywały się w dniach 29-31.07.2016, był Festiwal Viva l’Italia zorganizowany przez fundację InteRe. Można było na nim nie tylko skosztować pizzy upieczonej w tradycyjnym piecu, ale również nauczyć się ją robić. Były włoskie piosenki i – co nas najbardziej interesowało – włoska motoryzacja.

Grupa przedstawicieli Forzy wyruszyła z Warszawy w niedzielę. Komentarze o „zatorze” na autostradzie A2 w kierunku Łodzi dochodziły jeszcze przez kilka dni. Spowodowany był tempem kolumny, którą prowadziły dwa klasyczne Fiaty 500, rozwijające zawrotną prędkość… Lewy pas jednocześnie zwalniał, żeby niecodzienny widok dobrze udokumentować – i w ten sposób trochę namieszaliśmy 🙂

Na miejscu do przybyłych ze stolicy dołączyła grupa lokalnych entuzjastów. Pomimo przelotnej ulewy uczestnicy mogli poczuć odrobinę klimatu słonecznej Italii.

Organizatorzy w podziękowaniu uczestnikom spontanicznej wystawy zorganizowali głosowanie na pojazd publiczności i nagrodzili kilka aut i ich właścicieli. Wyróżnione zostały Fiat 500, 127p oraz Alfa Romeo Spider.

Tekst i zdjęcia: Piotr Krasiński

Poprzedni wpis
40-lecie Museo Storico Alfa Romeo
Następny wpis
Najlepszy pick-up Fiata

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Festiwal Viva l’Italia podczas Dni Łodzi