fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Kawa i samochody

Kawa i samochody

kawa thumb

Weekend 9-10 czerwca był aktywny dla miłośników prawdziwej motoryzacji. Na niedzielę redakcja Classicauto zaprosiła na spotkanie w znanej już z takich wydarzeń warszawskiej kawiarni Warszawa Powiśle. Dla nas było to jednak mało i musieliśmy wymyślić sposób na zagospodarowanie wolnej soboty.

Wybraliśmy się więc z wizytą do Jabłonnej, gdzie siedzibę ma firma Staniszewki Classicparts -prowadzona przez Mirka Staniszewskiego. Zaproszenie do spotkania przyjęliśmy z przyjemnością i na sobotnie spotkanie udało się zmobilizować małą grupę klubowiczów.

Classicparts to firma prowadzona z wielką pasją do klasycznej motoryzacji, a gospodarz potrafi godzinami opowiadać o swoich rajdowych przygodach. Spotkanie minęło w relaksującej atmosferze i otoczeniu pięknych, klasycznych aut, takich jak Jaguar XK 140, Saab 750 GT czy Alfa Romeo GT Junior 1300. Dobra kawa, wspaniale klimatyczne otoczenie i rozmowy oraz planowanie wspólnych działań, trwały bez końca. Wrócimy tutaj jeszcze nie raz!

Na niedzielę redakcja Classicauto zapowiedziała spotkanie pod hasłem “Kawa i samochody” na warszawskim Powiślu. Po rozpoczęciu sezonu czuliśmy niedosyt i liczyliśmy na powtórkę zeszłorocznego spotkania przy stacji PKP Powiśle. Wszystko szło zgodnie z planem, aż do niedzieli rano, kiedy zaczęło lać… Klubowiczów FI.pl to nie przestraszyło i stawiliśmy się w mocnym składzie – frekwencja jednak była mocno rozczarowująca.

Nie wiemy, czy nazwa niedzielnego spotkania “Kawa i samochody”, miała nawiązywać do podobnych, organizowanych w Stanach Zjednoczonych czy w kilku krajach europejskich pod hasłem “Cars and coffee”. Relacje z takich spotkań możecie śledzić regularnie chociażby w serwisie Speedhunters . Naszym zdaniem prawdziwa idea “Cars and coffee” ma szansę u nas dopiero zaistnieć, co nie oznacza, że spotkania na Powiślu nie powinny się odbywać. Powinny, ale pod inną nazwą – kreatywności na pewno nie zabraknie!

Więcej zdjęć w galeriach: Classicparts i Kawa i samochody

Tekst: Jakub Strzemżalski
Zdjęcia: Piotr Szymański, Bartek Lichocki

Poprzedni wpis
ForzaItalia.pl w Ostrowie
Następny wpis
Nowy Stratos za dobry dla Ferrari

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Kawa i samochody