fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

6 Ferrari wystartuje 14 grudnia w 8 Hours of Bahrain

6 Ferrari wystartuje 14 grudnia w 8 Hours of Bahrain

Rozpoczęło się odliczanie do 8 Hours of Bahrain – pierwszego nocnego wyścigu sezonu FIA World Endurance Championship – w którym wystartuje sześć załóg w Ferrari 488 GTE, w kategoriach LMGTE Pro i LMGTE Am. Na torze nie zabraknie ekipy AF Corse, która ma ambicje zgarnąć czołowe miejsce.

Decyzja o wykluczeniu załogi samochodu nr 51, złożonej z Piera Guidiego i Calado, pod koniec poprzedniego wyścigu i późniejsze odwołanie się od decyzji AF Corse, pozostawia włosko-brytyjską ekipę w tyle za liderem klasyfikacji generalnej z różnicą 37 punktów. Zrekompensowanie strat będzie niezwykle ciężkie, ale co najistotniejsze – możliwe. Bowiem za wyścigi 1000 Miles of Sebring, 24 Hours of Le Mans i 8 Hours of Bahrain jest nieco wyższa liczba punktów do zgarnięcia. W podobnej sytuacji znajdują się Davide Rigon i Miguel Molina w aucie nr 71. Dzieli ich zaledwie 5 punktów od kolegów z drużyny. Wyścig w Szanghaju został przeanalizowany w celu ustalenia przyczyn, które uniemożliwiły duetowi maksymalne wykorzystanie potencjału 488 GTE. Ekipa liczy na podium w grudniowym wyścigu – dla Davida oznaczałoby to powtórzenie sukcesu z 2017 roku, kiedy towarzyszył mu Sam Bird.

W zaciętej klasyfikacji klasy LMGTE drużyna AF Corse w Ferrari 488 GTE nr 83 – w składzie: Francois Perrodo, Emmanuel Collard i Nicklas Nielse – spróbuje odzyskać prowadzenie. Sprzyjać powinien zredukowany do 20 kilogramów balast. Dla zwycięzców otwierającej rundy Silverstone to świetna okazja, bowiem pojazd liderów będzie obciążony dodatkowymi 45 kilogramami. Aspiracje by zwyciężyć ma także ekipa w 488 GTE nr 54, składająca się z: Thomasa Flohra, Giancarlo Fisischelli i Francesco Castellacciego, również reprezentująca AF Corse

Ferrari ma zdecydowanie pozytywne wspomnienia z toru w Bahrajnie. Żaden inny zespół nie odniósł tutaj tak wielkiego sukcesu w klasie LMGTE Pro jak AF Corse. To właśnie do tej ekipy należy 56% zwycięstw – ostatnie z nich przypadło na 2017 rok. Różnica między pierwszym a drugim samochodem była wtedy nsjmniejsza w historii – wynosiła zaledwie 174 milisekundy! 

Tor w Bahrajnie ma długość 5412 metrów. Został zaprojektowany przez architekta Hermanna Tilkego. Zbudowano go pośród pustynnych wydm piaskowych na obrzeżach stolicy –Manamy. Układ toru jest bardzo ciekawy ze względu na różnorodność zakrętów i zmiany wysokości, które wymagają odpowiedniego zarządzania oponami. Z myślą o nocnych wyścigach tor wyposażono w system reflektorów składający się z 4500 żarówek rozmieszczonych na 495 słupach oświetleniowych.

Wyścig rozpocznie się o godzinie 15:00 w sobotę. Kierowcy przekroczą linię mety około godziny 23:00. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Tak do 338 km/h rozpędza się Huracan Performante z kompresorem
Następny wpis
Abarth oficjalnym partnerem Dubai Autodrome

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

6 Ferrari wystartuje 14 grudnia w 8 Hours of Bahrain