fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Abarth ujawnił 3 wcześniej niepublikowane zdjęcia 600e Scorpionissima z okazji 75. urodzin marki

Abarth ujawnił 3 wcześniej niepublikowane zdjęcia 600e Scorpionissima z okazji 75. urodzin marki

W 75. rocznicę powstania markiAbarth przygotował swojej społeczności prezent w postaci trzech nieedytowanych i wcześniej nieujawnianych zdjęć nowego Abartha 600e Scorpionissima: najmocniejszego pojazdu w historii włoskiej marki, rozwijającego moc 240 KM.

Wśród zdjęć znalazło się jedno, prezentujące wygląd wnętrza. Producent podkreśla wyścigowy charakter, deskę rozdzielcza i kierownicę wzbogacone o grafikę Abarth, a także kolorowe szwy. W komunikacie prasowym przeczytamy:

Wyścigową duszę Abartha 600e Scorpionissima wyrażają specjalne fotele inspirowane wyścigami oraz sportowa kierownica ze wstawkami ze skóry i Alcantary, podkreślające bezkompromisowy charakter. 

We wnętrzu znajdziemy system informacyjno-rozrywkowy z grafiką charakterystyczną dla Abartha, zapewniającą dodatkowe funkcjonalności, w tym możliwość pomiaru osiągów oraz dedykowaną sekcję do włączania i wyłączania dźwięku wytwarzanego przez specjalny generator. Wszystkie wspomniane cechy mają przekładać się na niezapomniane doświadczenie dające frajdę z jazdy. 

Pierwsze dostawy limitowanej do 1949 sztuk serii Scorpionissima zaplanowane są na trzecim kwartał 2024 roku. Nadwozia wszystkich egzemplarzy ma zdobić ten sam fioletowy lakier Hypnotic Purple. Ceny pojazdu na rynku włoskim startują od 31 950 euro po obniżce o 3000 euro za sprawą zachęt rządowych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lancia pokazała nowego Ypsilona na ulicach Turynu w trzecim epizodzie serii dokumentalnej
Next post
Maserati MCXtrema trafił na tor

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Abarth ujawnił 3 wcześniej niepublikowane zdjęcia 600e Scorpionissima z okazji 75. urodzin marki