fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo po raz kolejny sponsorem Mille Miglia

Alfa Romeo po raz kolejny sponsorem Mille Miglia

Alfa Romeo przedłużyła współpracę z Mille Miglia na kolejne trzy lata. W ramach umowy organizatorom zostanie udostępniona flota 30 Giulii i Stelvio, czyli oficjalnych samochodów edycji 2019, która będzie odbędzie się w dniach od 15 do 18 maja.

Historyczny wyścig wytrzymałościowy odbędzie się na drogach publicznych na kultowej trasie Brescia-Rzym-Brescia. Piękne krajobrazy zachwycają tak samo, jak dawniej, za czasów Enzo Ferrariego, który określał to wydarzenie mianem najpiękniejszego wyścigu na świecie.

Alfa Romeo od zawsze była mocno związana z Mille Miglia, oznaczającym po włosku „tysiąc mil”. Pierwsze zwycięstwo dla włoskiej marki w 1928 roku zdobył Giuseppe Campari za kierownicą Alfy 6C 1500 Sport Spider Zagato. Dystans 1618 kilometrów pokonał ze średnią prędkością 88,1 km/h. Na przestrzeni kolejnych lat Alfie udało się zwyciężyć jeszcze 10 razy. Ostatnia edycja legendarnego wyścigu, odbywającego się corocznie, miała miejsce w 1957, a pierwsza – w 1927.

Bardziej współczesna wersja legendarnego wyścigu nosząca miano Mille Miglia Storica, odbywa się od 1977 roku. Wydarzenie jest regularnie organizowane od 1986. Zeszłoroczna edycja była ogromnym sukcesem. Wzięło w niej udział rekordowe 450 załóg, co dobitnie pokazuje rangę wyścigu. Co więcej, to właśnie Alfie Romeo przypadły trzy najwyższe lokaty. Pierwsze miejsce zajęła Alfa Romeo 6C 1500 GS Testa Fissa należąca do zespołu Tonconogy and Ruffini. Drugie powędrowało do 6C 1500 Super Sport w nadwoziu opracowanym przez Stabilimenti Farinę, należącym do FCA Heritage, który na co dzień stanowi atrakcję na wystawie w Museo Storico Alfa Romeo. Trzecią najwyższą w kolejności lokatę objęła Alfa Romeo 6C 1750 SS Zagato prowadzona przez Vesco i Guerini.

Niewykluczone, że w obecnej edycji, na wzór zeszłorocznej, udział wezmą kierowcy zespołu Alfa Romeo Racing.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Nowa generacja Fiata 500 ma być w pełni elektryczna
Następny wpis
Alfa Romeo Tonale pojawi się na Poznań Motor Show

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo po raz kolejny sponsorem Mille Miglia