fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowa generacja Fiata 500 ma być w pełni elektryczna

Nowa generacja Fiata 500 ma być w pełni elektryczna

Włoska firma potwierdziła, że nowa generacja Fiata 500 ma być sprzedawana wyłącznie w wariancie w pełni elektrycznym. Jako zapowiedź elektryfikacji gamy modelowej można potraktować premierę konceptu Centoventi, zaprezentowanego podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie.

„Pięćsetka” obecnej generacji jest już na rynku od 2007 roku, a mimo to, pozostaje jednym z najchętniej kupowanych pojazdów w swoim segmencie. Następca tego modelu ma być samochodem w pełni elektrycznym, o czym wspomniał dyrektor ds. marketingu Fiata i FCA, Olivier Francois:

Zupełnie nowy Fiat 500. Nowy obiekt. W pełni elektryczny. To rodzaj miejskiej Tesli o pięknym stylu. Włoska, „dolce vita” w elektrycznym samochodzie. Diametralnie różna w stosunku do Centoventi. Na nowej platformie przeznaczonej do elektryfikacji. To wciąż „pięćsetka”, tych samych rozmiarów, o takich samych proporcjach, ale zupełnie inna. „Pięćsetka” przyszłości.

Jak twierdzą przedstawiciele FCA, nowy Fiat 500 ma kosztować nieco więcej w porównaniu do obecnie produkowanego modelu, który wciąż przez jakiś czas będzie sprzedawany u boku swojego następcy.

Niestety nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się debiutu nowego, w pełni elektrycznego Fiata 500. Ze względu na zastosowanie zaawansowanego technologicznie napędu, przyjdzie nam poczekać raczej dłużej, niż krócej. Dobre wyniki sprzedażowe tego modelu wcale nie wymuszają na producencie natychmiastowych działań. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ferrari wierne V12 bez elektryfikacji
Następny wpis
Alfa Romeo po raz kolejny sponsorem Mille Miglia

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Nowa generacja Fiata 500 ma być w pełni elektryczna