fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo przedłuża współpracę z Sauber Motorsport na sezon 2021 Formuły 1

Alfa Romeo przedłuża współpracę z Sauber Motorsport na sezon 2021 Formuły 1

Alfa Romeo i Sauber Motorsport przedłużają współpracę na sezon 2021 Mistrzostw Świata Formuły 1. Podczas zbliżającego się Grand Prix Imoli 2020 zostanie zaprezentowane specjalne malowanie nadwozia C39, zaprojektowane przez Centro Stile Alfa Romeo. Ogłoszono również skład kierowców, który pozostanie niezmieniony – wciąż w bolidach zasiadać będą: Antonio Giovinazzi i Kimi Raikkonen.

Współpraca obu marek rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy to Alfa Romeo dołączyła do zespołu w charakterze sponsora tytularnego. Rok później nazwa ekipy została zmieniona na Alfa Romeo Racing. Więcej na temat przedłużenia współpracy powiedział Frederic Vasseur, dyrektor Alfa Romeo Racing ORLEN i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG:

Przedłużenie naszej współpracy z Alfą Romeo to prawdziwe oświadczenie woli obu stron. W zespole Sauber, Alfa Romeo znalazła zaangażowanego, zorientowanego na wyniki partnera, któremu mogła powierzyć swoją markę: jesteśmy zaszczyceni, mogąc nieść w przyszłość dziedzictwo marki i być częścią przeszłych sukcesów Alfy Romeo. Obie strony zawsze dążyły, aby współpraca ta przyniosła efekty w dłuższej perspektywie: w ostatnich trzech sezonach położyliśmy pod to solidny fundament i zamierzamy czerpać korzyści z tej pracy w sezonie 2021 i kolejnych.

Najświeższe wieści skomentował również Mike Manley, dyrektor generalny FCA:

Wyścigi i osiągi są głęboko zakorzenione w DNA Alfy Romeo. Marka narodziła się praktycznie na torze wyścigowym i dzisiaj nadal rywalizuje na najbardziej zaawansowanym technologicznie poziomie sportów motorowych. Współpraca z zespołem Sauber pozwala również naszym klientom korzystać z ekskluzywnego know-how w dziedzinie wyścigów, jak ma to miejsce w przypadku nowych modeli Giulii GTA i GTAm, w projektowaniu których brał udział zespół techniczny Sauber Engineering, szczególnie w zakresie zaawansowanej aerodynamiki.

Współpraca Alfy Romeo i Sauber Motorsport wybiega poza obszar samej Formuły 1. Inżynierowie szwajcarskiej ekipy byli zaangażowani w projektowanie i rozwój drogowych modeli Alfy RomeoGiulii w wariancie GTA i GTAm. Ponadto obaj kierowcy – Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi – brali udział w testach na torze Balocco Proving Ground. 

W tegorocznym sezonie Formuły 1 Alfa Romeo Racing ORLEN zdobył 5 punktów w klasyfikacji zespołowej, w której zajmuje dopiero 8. lokatę. Antonio Giovinazzi zapracował na 3 punkty, zaś Kimi Raikkonen na dwa, dzięki czemu w klasyfikacji indywidualnej zajmują miejsca nr 16 i 17.

Przedłużenie kontraktów na rok 2021 skomentowali kierowcy, w tym Kimi Raikkonen:

Alfa Romeo Racing ORLEN to dla mnie więcej niż zespół – to jak druga rodzina. Tak wiele twarzy, które były wokół mnie, gdy debiutowałem w Formule 1 w 2001 r., jest wciąż tutaj. Wyjątkowa atmosfera tego zespołu daje mi dodatkową motywację do kontynuowania tej przygody, przejechania 19. sezonu w przyszłym roku. Nie byłoby mnie tutaj, gdybym nie wierzył w projekt, zespół i w to, co możemy razem osiągnąć. To jest drużyna, która ceni sobie ciężką pracę bardziej niż słowa i to dobrze pasuje do mojego stylu. Cieszę się na przyszły rok i mam nadzieję, że zrobię kilka kroków do przodu z zespołem.

Antonio Giovinazzi:

Alfa Romeo Racing ORLEN jest moim domem w Formule 1 od dwóch sezonów i cieszę się, że ta relacja może trwać jeszcze przez rok. Zespół pokłada we mnie ogromną wiarę, a ja zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby spłacić to zaufanie ciężką pracą i zaangażowaniem: osiągnęliśmy kilka dobrych wyników i czuję, że zrobiłem, co w mojej mocy, aby osiągnąć postępy, ale droga przed nami jest jeszcze długa i chcemy razem osiągnąć znacznie więcej. Między tym i następnym sezonem będzie dużo ciągłości, więc wszystko, nad czym będziemy pracować od teraz do końca roku, będzie się już liczyło na następny, a my jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
80-latek i jego motoryzacyjna miłość – Ferrari F40
Next post
Fan Lancii w 15 miesięcy zbudował Deltę Integrale z LEGO

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo przedłuża współpracę z Sauber Motorsport na sezon 2021 Formuły 1