fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Auto Zeitung przyznał Stelvio Q tytuł SUV-a roku

Auto Zeitung przyznał Stelvio Q tytuł SUV-a roku

Alfa Romeo Stelvio 2020 w najmocniejszej odmianie Quadrifoglio została nagrodzona tytułem SUV-a roku przez magazyn Auto Zeitung

Stelvio Q napędza 2,9-litrowy silnik opracowany z wykorzystaniem technologii Ferrari. Turbodoładowana jednostka wytwarza moc maksymalną 510 KM. Na osiągnięcie 100 km/h potrzebuje 3,8 s i potrafi rozpędzić się do prędkości maksymalnej 283 km/h. Moment obrotowy w wysokości 600 Nm trafia na obie osie za pośrednictwem przekładni automatycznej o 8 przełożeniach. Pod względem konstrukcyjnym pojazd oparto na modularnej płycie podłogowej Giorgio, wykorzystywanej również w Giulii, dostosowanej do napędu na tylną lub obie osie. Masa własna SUV-a wynosi 1830 kg. Za 20-calowymi felgami skrywają się wydajne hamulce sygnowane przez Brembo. Rozłożenie masy między osiami wynosi 50/50. 

O ponadprzeciętnych właściwościach jezdnych Stelvio Q świadczy rekord uzyskany na torze Nürburgring Nordschleife. Na przejechanie 20,8-kilometrowego odcinka Alfa Romeo potrzebowała 7:51,7 minuty. 

Wraz z liftingiem Giulii i Stelvio, najmocniejsze odmiany Q również zyskały nowocześniejszy system multimedialny oraz nowe systemy z zakresu bezpieczeństwa.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lerclerc zajął 7. miejsce w GP Eifel. Vettel poza punktami
Next post
MC20 i modele Trofeo ruszają w trasę po Ameryce Północnej

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Auto Zeitung przyznał Stelvio Q tytuł SUV-a roku