fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Covid-19 nie opóźni fuzji

Covid-19 nie opóźni fuzji

Fuzja Fiat Chrysler Automobiles i grupy PSA to dla obu przedsiębiorstw najlepszy sposób na przetrwanie kryzysu coronavirusowego, powiedział prezes FCA – John Elkann.

Kryzys związany z Covid-19 nie opóźnił planów sfinalizowania fuzji do pierwszego kwartału przyszłego roku, powiedział Elkann na dorocznym spotkaniu FCA w piątek, 26 czerwca 2020 roku:

Kryzys COVID-19 dodatkowo podkreślił przekonywującą logikę tej fuzji. Doskonałe relacje, jakie nawiązano w tych miesiącach, również na poziomie osobistym, z Louisem Galloisem (prezesem PSA), Carlosem Tavaresem (dyrektorem generalnym PSA) i ich zespołami są mocnym dowodem naszej wspólnej wizji, determinacji i celu.

W czwartek Tavares, który ma objąć stanowisko dyrektora generalnego połączonej grupy, powiedział udziałowcom PSA, że jest przekonany o sfinalizowaniu fuzji najpóźniej w pierwszym kwartale 2021 r. W dodatku wyraził swój sprzeciw pomysłowi, by zmienić warunki umowy ze względu na skutki kryzysu. 

Zaś dyrektor generalny FCA Mike Manley wspomniał, że grupa jest w pełni świadoma i gotowa na sytuacje edpidemiologiczne w przyszłości, którym ma zamiar podołać dzięki bogatej ofercie różnych marek oraz solidnym biznesplanie:

To są wielkie atuty, które FCA wnosi do fuzji z PSA. Głęboko wierzę, że w miarę jak rynek będzie się odbudowywał, powrócimy do pozytywnego stanu, w jakim byliśmy przed wybuchem tej strasznej epidemii.

Manley powiedział również, że sonda antymonopolowa Unii Europejskiej w sprawie fuzji nie powinna opóźnić realizacji harmonogramu:

Oba przedsiębiorstwa będą nadal współpracować z Komisją Europejską w tym samym konstruktywnym duchu, który od początku określał nasz wniosek.

Unijne organy regulacyjne ds. ochrony konkurencji na początku tego miesiąca stwierdziły, że proponowana fuzja może zaszkodzić w segmencie małych samochodów dostawczych w kilku krajach europejskich. W związku z tym rozpoczęło się czteromiesięczne dochodzenie w sprawie tej transakcji.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Levante Trofeo i GTS z paskiem Tricolore zostaną wystawione w 5 głównych miastach EMEA
Następny wpis
Alfa Romeo SZ w teście drogowym

1 komentarz

  1. Andrzej
    29 czerwca 2020 at 10:53 — Odpowiedz

    A czy wiadomo może, czy wejście Alfy Tonale na rynek przesunie się?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Covid-19 nie opóźni fuzji